Žurnalų archyvas

Maršrutas vasario 5–8 dienoms

4 vasario, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 02 05

Filmas „Islandija: Paklydę dykumoje“, 12:15
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šiame dokumentiniame nuotykių filme Algirdas Gurevičius grįžta į Islandiją, o jo žmona Dagnė šią salą regi pirmą kartą. Jie keliauja skersai ir išilgai skrosdami vidines salos dykumas, ieškodami tų nepaliestų grožio krislelių, retsykiais vietoj jų atrasdami save.

Kadras iš filmo

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Šokių mokymus ves VDU folkloro ansamblis „Linago“ (vadovas Gytis Aučinikas), o vėliau laukia vakaronė, kurios metu gros ansamblis „Kauno bandonija“ (vadovai Algirdas Kasperavičius ir Vilius Marma), Kauno r. Raudondvario kultūros centro folkloro ansamblis „Piliarožė“ (vadovas Vilius Marma), ansamblias „Jazminai“, muzikantai Svajūnas Birgiolas, Albinas Vaškevičius ir kiti.

Su bilietais.

Filmas „Mažytė mama“ (Petite Maman), 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Céline Sciamma filmas pasakoja universalią ir poetišką istoriją apie praradimą, atmintį, nuostabą ir vaizduotę mergaitės akimis. Neli ką tik neteko mylimos močiutės ir padeda tėvams tvarkyti savo mamos vaikystės namus. Tyrinėdama namą ir mišką, kuriame žaisdavo jos mama Marion, Neli sutinka bendraamžę mergaitę, statančią slėptuvę. Jos vardas taip pat Marion. Dialogą tarp kartų kuriantis filmas įgyvendina daugelio svajonę sutikti ir susidraugauti su savo tėvais jaunystėje.

Nemokamai.

ANTRADIENIS, 02 06

Kūrybinių odos objektų paroda „Gyvenimas meno formose“, 10:00–18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Siekiant suvienyti šioje srityje dirbančius menininkus, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus odos meno sekcijos narių iniciatyva 1998 m. susikūrė neformali Kauno odos menininkų grupė „DermArs“ (liet. „Odos menas“). Grupė jau 26-rius metus tęsia aktyvią kūrybinę parodinę veiklą, siekdama palaikyti ir populiarinti šią unikalią meno kryptį, dalintis patirtimi ir demonstruoti odos meno kūrinius visuomenei. 

Koncertas „Italijos virtuozai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Veronoje reziduojantis kamerinis orkestras „I Virtuosi Italiani“ (liet. Italijos virtuozai) savo muzika su klausytojais dalinasi jau daugiau nei 30 metų. Jie atlieka baroką, klasiką ir šiuolaikinę muziką lengvai, bet tuo pačiu – tvirtai, su begaline energija ir adrenalinu.

Kartu su garsiu italų fleitininku Massimo Mercelli orkestras Kauno publikai dovanos programą, kurioje dominuos garsių, bet mūsų salėse retai atliekamų Italijos kompozitorių Ottorino Respighi ir Nino Rota kūriniai styginių instrumentų orkestrui. Greta jų skambės originalioji Benjamino Britteno „Paprastoji simfonija“ ir vos prieš keletą metų parašytas britų kompozitoriaus, pianisto, muzikologo bei kino filmų kūrėjo Michaelio Nymano antrasis koncertas fleitai ir orkestrui.

Su bilietais.

G. Petkevičiaus knygos „Kruvinos saulėgrąžos. Rusijos–Ukrainos karo dienoraštis“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Kertiniai karo mėnesiai, įvykis po įvykio. Istorinės analogijos, mūšių aprašymai, šių dienų karybos praktikos bei gudrybės, tiesioginės sąsajos su dabarties Lietuva ir jos saugumo situacija naujausioje bestselerių „Karo anatomija“ ir „Karo žmonės“ autoriaus Giedriaus Petkevičiaus knygoje. Aštri autoriaus plunksna perteikia ir stingdantį nerimo jausmą, ir bundančią viltį, ir karo sėkmės džiaugsmą. Šis karo dienoraštis skirtas ir tiems, kurie ieško ginkluotės, karo taktikos aprašymų, strateginės analizės užuomazgų.

Nemokamai.

TREČIADIENIS, 02 07

Diskusija apie pramonės atminties išsaugojimą, 16:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Diskusijoje parodoje „Žmonių muziejaus manifestas“ industrinio paveldo tyrėjai, muziejininkystės ekspertai pasidalins savo patirtimi, įžvalgomis ne tik apie griuvusias gamyklas, bet ir apie atminties fabrikus – muziejus, jų pinamo atminties audinio įvairovės būtinybę.

Diskusijose dalyvauja: dr. Joanna Wawrzyniak, Varšuvos universiteto Socialinės atminties tyrimų centro direktorė, dr. Ieva Balčiūnė, Lietuvos istorijos instituto mokslininkė, Marius Pečiulis, Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas, Gabrielius Sužiedėlis, Kauno miesto muziejaus direktorius, Arūnas Astramskas, Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius, Sandra Germanavičiūtė, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projektų vadovė, Gintarė Markevičienė, Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkė, Oksana Denisenko, „Urban Stories – Visaginas“ įkūrėja, Žygimantas Menčenkovas, filosofas, Kairiųjų aljanso narys, Jurgis Valiukevičius, Gegužės 1-osios profesinės sąjungos atstovas, Auksė Petrulienė, bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ kuratorė.

Diskusiją moderuoja dr. Linara Dovydaitytė, Vytauto Didžiojo universiteto docentė.

Nemokamai.

Fotografijų paroda ir albumo „Šančiai prieš 100 metų ir šiandien“ pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys Sandėlių g. 7

Parodos „Kaunas tada ir dabar“ autorius fotografas Saulius Kvietka – trečios kartos kaunietis, pomėgį fotografuoti paveldėjęs iš savo tėčio. „Įkvėpimo semiuosi iš fotografijos pradininkų, kurie dažniausiai fotografavo savo laikmečio architektūrą, būtent ši sritis mane labiausiai ir domina. Šiame rinkinyje pateikiamas nuotraukas vadinčiau istorine – analitine fotografija“. Parodos atidarymo metu Saulius Kvietka pristatys savo naują knygą (nuotraukų albumą) „Šančiai prieš 100 metų ir šiandien“. Renginio metu bus galima įsigyti ne tik naujausią fotografo knygą „Šančiai prieš 100 metų ir šiandien“, bet ir anksčiau išleistą „Kaunas tada ir dabar“.

Nemokamai.

S. Kvietkos nuotr.

„Kauno istorijos metraščio“ 21-ojo tomo pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

21-asis Kauno istorijos metraštis parengtas mokslinės konferencijos „Vytauto Didžiojo Universitetui 100 metų: reikšmė miestui ir valstybei” pranešimų pagrindu. Straipsniai supažindina su universiteto kūrimo realijomis, dėstytojų ir studentų gyvenimais, mokslininkų pasiekimais. Be to, tradiciškai metraštyje rasite įvairių kaunistikos klausimus nagrinėjančių darbų, pradedant „Minervos“ fabriko veikla ir baigiant Antrojo pasaulinio karo veiksmais Kaune. Iš viso metraščio 21 – ame tome publikuojama 13 straipsnių ir 3 recenzijos.

Renginį ves dr. Mindaugas Balkus, dalyvaus Kauno istorijos metrščio redakcinės kolegijos pirmininkė prof. dr. Aistė Lazauskienė, metraščio autoriai – prof. dr. Saulius Pivoras, dr. Asta Lignugarienė bei Greta Dirsė.

Nemokamai.

Premjera: šokio spektaklis „Aš miegosiu prie sienos“, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Šokio teatras „Aura“ ir vengrų choreografas Ferenc Fehér kviečia į premjerą. „Kad išgyventume, ėdam vienas kitą. Groteskinės scenos reflektuoja tikruosius miesto vampyrų troškimus“, – šiurpina, tačiau kartu ir masina kvietimo į spektaklį apie paslaptingą ir klastingą pasaulio dalį tekstas.

Su bilietais.

Teatro archyvo nuotr.

KETVIRTADIENIS, 02 08

Susitikimas su rašytoja Irena Buivydaite, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43

Irena Buivydaitė – ryški asmenybė lietuvių literatūros padangėje, o jos knygos – vienos skaitomiausių šalies bibliotekose. Per metus I. Buivydaitės romanus skaitytojai pasiskolina tūkstančius kartų, vos pasirodę jie ilgam užima ir perkamiausių knygų sąrašų pirmąsias vietas.


„Žaidžiame kiną“: „Omaras“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Šeštojo projekto „Žaidžiame kiną“ seanso metu matysite graikų kilmės režisieriaus Yorgos Lanthimos mokslinės fantastikos dramą „Omaras“, panardinančią mus į distopišką visuomenę ir nejaukią meilės istoriją.

Jau užsitarnavęs vizionieriško ir kiek keisto kino kūrėjo vardą, Y. Lanthimos pristatė tokius filmus, kaip „Iltinis dantis“ (2009), „Šventojo elnio nužudymas“ (2017), „Favoritė“ (2018) ir šiuo metu rodomą „Prasti reikalai“ (2023).

Su bilietais.

Kadras iš filmo

BA. koncertas, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Stipriausia šio dešimtmečio roko grupė ima didžiausią Lietuvos areną. Klausimų, ar kuri nors grandis pasiruošusi, nebėra.

Su bilietais.