Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 21–23 dienoms

21 spalio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 10 21

R. Požerskio ir R. Stankevičiūtės fotografijų paroda „Dulkės ir vanduo“, 10:00–18:00
Galerija „Aukso pjūvis“, BLC, K. Donelaičio g. 62

Tai – ambivalentiškų paradoksų žavesiu patraukianti paroda, kurioje susitinka Nacionalinės premijos laureatas, viena svarbiausių Lietuvos fotografijos figūrų Romualdas Požerskis ir Rita Stankevičiūtė, jaunosios kartos kūrėja, atstovaujanti meninės ir spaudos fotografijos laukui. Dviejų stiprių autorių pokalbis, kurio centre – vandens ir žemės substancijas tyrinėjantis žmogus: drąsiai peržengiantis ribas, kuriantis ir laisvas. R. Požerskio inicijuotas meninis duetas pirmą kartą savo vizualiąsias istorijas eksponuoja Kaune, dialoginėms struktūroms itin palankiose galerijos „Aukso pjūvis“ erdvėse ir kviečia pasinerti į dvi skirtingas realybes. 

R. Stankevičiūtės ir R. Požerskio nuotr.

VIDEOFORMES parodų „Atskleistas neregėtas laikas“ ir „Brangioji ląstele“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Galerijoje – dvi tarptautinės parodos, organizuojamos kartu su videomeno festivaliu Prancūzijoje VIDEOFORMES.

Anne-Sophie Emard drauge su Golnaz Behrouznia atidaro bendrą parodą „Atskleistas neregėtas laikas“. Jos pristatyme rašoma: „Menininkai yra tarsi vizionieriai, o jų meno kūriniai atskleidžia nematomus dalykus tai, kas yra už realybės ribų. Jie mums atskleidžia artimą ateitį, įvaizdina galimybes, rodos tęsia Dziga Vertov liniją – kur Kinoks-revoliucija siekė sukurti naują pasaulį, vedantį mus link sąmoningumo.“

„Brangioji ląstele“ yra tarpdisciplininis Reginos Hübner projektas pradėtas IMéRA institute pažangiosioms studijoms Aix-Marseille universitete ir realizuotas bendradarbiaujant su CIML Centre d`Immunologie de Marseille-Luminy ir Inmed Mediterranean Institute of Neurobiology, Marseille-Luminy, Prancuzijoje.

Be to, siekdamas plačiau pristatyti šiandien aktualiausią VIDEOFORMES autorių kūrybą, kuratorius Gabriel V. Soucheyre sudarė menininkių videokūrinių programą „Moterų balsai“. Kuratoriaus siekė atskleisti jautrų, futuristinį požiūrį, jausmų visatą, pasiūlyti naujų pasaulio matymo ir mąstymo būdų, kvestionuoti tarpusavio santykius.

Abi parodos veiks iki lapkričio 20 dienos ir yra „Kaunas 2022“ projekto dalis.

83-iojo kūrybinio sezono atidarymas „Kartos“, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Viena seniausių kultūros įstaigų Kaune naujus metus pradeda pristatydama tai, kas joje vyksta skambiausio ir įdomiausio. Spalio 21 d. – chorų diena, į sceną kops mišrūs chorai „Kamertonas“, „Gintaras“, „Diemedis“, „Ainiai“ ir vyrų choras „Perkūnas“.

Asmik Grigorian ir Karl-Magnus Frederikkson koncertas, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Žalgirio“ arenoje koncertuos vienas žinomiausių pasaulio sopranų, Tarptautiniuose operos apdovanojimuose geriausia pasaulyje pripažinta solistė Asmik Grigorian ir švedų baritonas Karlas-Magnusas Fredrikssonas.

Akomponuos Kauno miesto simfoninis orkestras (vyriausiasis dirigentas Constantine’as Orbelianas, JAV). Orkestro kompaktinės plokštelės ne kartą buvo paskelbtos geriausiomis pasaulyje ir net tris kartus nominuotos „Grammy“ bei tarptautiniams klasikinės muzikos apdovanojimams.

ŠEŠTADIENIS, 10 22

Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda „Porceliano miestas“, 10:00–19:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Paskutinė šios parodos diena! Pagrindinė jos tema  – postindustrinis keramikos menas ir dizainas, paroda dedikuota Kauno miesto porceliano istorijai. Simpoziumo dalyvių darbų pristatymą lydi teminė ekspozicija apžvelgianti Kauno porceliano istoriją, „Jiesioje“ kurtus porceliano indus ir mažo tiražo dizaino  pavyzdžius, Kauno dailės instituto keramikos ir porceliano katedros sukurtus indų, servizų  projektus.

Su vienu bilietu aplankysite net kelias pašte veikiančias parodas.

„Kaunas 2022“ archyvo nuotr.

83-iojo kūrybinio sezono atidarymas „Kartos“, 17:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Paskutinis KKC sezono atidarymo akcentas – „Kaunas 2022“ simboliui, mitiniam Kauno Žvėriui sukurto kilimo-pievos (tekstilės studija „Gijų sodai“) pristatymas. Po to – paskutinis audiovizualinio projekto „Skambantys raštai“ renginys, apjungiantis teatro bei muzikos performansus. Daugiau apie šiuos projektus skaitykite straipsnyje.

Spektaklis „Pagalvinis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Prasidėjęs kaip tamsi kriminalinė istorija, spektaklis virsta makabrišku neogotikiniu trileriu, kur nagrinėjamas nusikaltimo ir bausmės klausimas. Mieste įvykdomos žmogžudystės, kurios visos aprašytas jauno rašytojo Katurjano apsakymuose. Kas tikra, o kas vyksta liguistos fantazijos užkaboriuose? Gintaro Varno režisuotos pjesės autorius Martin McDonagh – pasaulyje žinomas šiuolaikinis airių dramaturgas.

R. Ščerbausko nuotr.

„Nepatogus kinas“: „Nučiuožę“ (Off the Rails), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Bičiuliai Rikke ir Aidenas filmuoja savo parkūro triukus. Kas kartą namų stogai privalo būti vis aukštesni, o krytis – vis didesnis. Vaikinai nuolat bendrauja su savo auditorija ir tikisi iš veiklos uždirbti milijonus. Bet kol kas visus uždarbius tenka atiduoti policijai mokant viešosios tvarkos pažeidimų baudas. Ilgainiui nerūpestingas šokinėjimas priveda prie traumos – abu vaikinai skirtingais būdais privalo išmokti ne vien bėgti nuo problemų, bet ir jas spręsti. Rež. Peter Day.

SEKMADIENIS, 10 23

Ekskursija „Įsikūrę prie Nemuno“, 13:00
Žemkasė „Nemuno7“, Zapyškis, Kauno raj.

„Nemuno7“ ruošiasi žiemos atostogoms, tai jau paskutinis kultūros laivo savaitgalis šiemet. Ekskursijos metu lankysitės pačiame laive-žemkasėje, taip tapsite vandens, tvarumo ir dialogo temos dalimi. Viešnagės metu jus lydinti gidė pristatys „NEMUNO7” su visomis joje tuo metu veikiančiomis meno erdvėmis ir kūriniais, supažindins su augalų pionierių įvairove. Ekskursijoje  sužinosite kas yra būnų statyba, farvateris, kuo skiriasi žemkasė nuo žemsiurbės, kaip tarpukariu gyveno upeiviai, kokios vandens pramogos buvo populiarios Nemune.

Filmas „Klostės“, 13:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Menininkė iš Airijos Aideen Barry pasiūlė įveiksminti pastatus per judančius paveikslėlius ir sukūrė architektūrinį filmą „Klostės“. Keletą metų didžiulė miesto komanda rinko idėjas, kūrė vizualinius elementus (vaizdą, garsą, judesį) ir pynė audinį, iš kurio susiklostė valandos trukmės koliažinis pasakojimas apie miesto matomus ir nematomus sluoksnius, apie tai, kas pamiršta ir kas prisiminta arba įsivaizduota.

Prie filmo dirbo virš 60 profesionalų, mėgėjų ir savanorių aktorių, trigubai tiek filmavimo padėjėjų ir rekvizito gamintojų, filmuota 16 lokacijų, stop kadro animaciją kūrė virš 70 žmonių. 

Prancūzų ir amerikiečių sonatų vakaras, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Filharmonijos mažojoje salėje – Rimvydas Savickas (klarnetas) ir Marija Mirovska (fortepijonas). Programoje Camille Saint-Saëns, Francis Poulenc, Aaron Copland, Leonard Bernstein sonatos klarnetui ir fortepijonui.