Žurnalų archyvas

Maršrutas spalio 10–13 dienoms

10 spalio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 10 10

Aušros Kairytės fotografijos darbų paroda „Gamtos stebuklas“
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Šia paroda siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia gebėjimą fotografuoti. Taip pat informuoti apie regos sutrikimo priežastis, iš anksto užkertant kelią ligoms. Atmintinos dienos simboliu laikoma baltoji lazdelė – vienas pagrindinių įrankių, kuriuo naudojasi regėjimo negalią turintis žmogus.

Aušra dalijasi: „Esu meniškos sielos žmogus, žvelgiantis į gyvenimą silpnaregio akimis. Baigiau fotografijos studijas Kauno taikomosios dailės mokykloje. Fotografija pradėjau domėtis norėdama realizuoti save, atrasti kažką naujo. Laisvalaikiu mėgstu skaityti knygas apie istoriją, fantastiką, istorinius romanus. Kai turiu laiko, kepu tortus ir darau desertus. Šia paroda noriu parodyti pasaulio grožį, todėl pavadinau ją „Gamtos stebuklas“.“

Ukrainiečių vaikų piešinių paroda „Karas vaikų akimis… skausmas ir viltis“
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Girstupio (Kovo 11-osios g. 24) ir Šilainių (Baltų pr. 51) padaliniai

Čerkasuose, Ukrainoje vyko unikalus renginys – vaikų piešinių paroda „Karas vaikų akimis…skausmas ir viltis“, į kurią susirinko vaikai iš kitų šalies miestų, bėgę nuo karo ir okupacijos siaubo ir čia su savo tėvais radę prieglobstį. Piešiniai buvo sukurti miesto humanitariniame centre pirmosiomis ten evakuotų vaikų buvimo valandomis – pirmosiomis santykinės ramybės ir saugumo valandomis.

Parodoje pristatomi piešiniai, kuriais vaikai perteikė savo emocinę būseną, supratimą apie karą ir taiką, savo šeimas ir baimes, skausmą ir viltį. Jų taikos ir grįžimo namo troškimas įkvepia suaugusius, daryti viską, kad tai įvyktų kuo greičiau.

Paroda organizuojama bendradarbiaujant Kauno ir Čerkasų miestų savivaldybėms.

ANTRADIENIS, 10 11

„Nepatogus kinas“. „Užtemimas (The Eclipse)“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

1999 metų rugpjūčio 11 dieną visa Europa su smalsumu stebėjo visišką Saulės užtemimą. Tačiau Serbijoje šis įvykis buvo suprastas visai kitaip. Serbė režisierė Nataša Urban Saulės užtemimą paverčia centrine savo filmo metafora. Ji grįžta į gimtąją šalį ir analogine 16 mm kamera fiksuoja savo šeimos ir bičiulių istorijas bei prisiminimus apie aną laiką sykiu klausdama, ar anuometinis karas iš tiesų pasibaigė? „Užtemimas“ – vienas iš tų retų filmų, kuriuose atsiskleidžia kompleksiniai ryšiai tarp praeities ir dabarties.

BIONICS uni.grid audiovizualinė instaliacija, 19:00
Kauno evangelikų reformatų bažnyčia, E. Ožeškienės g. 41

Ši BIONICS instaliacija – kūrinių serijos uni dalis, nagrinėjanti informacijos saugojimo, dubliavimo ir perkėlimo į skirtingas terpes problematiką. Pasitelkiant sukurtą unikalų programinį kodą, kūrinyje tyrinėjamas dviejų sistemų veikimo principas, kai vaizdo medžiaga yra perkeliama arba sukuriama skaitmeninėje erdvėje ir kai pati skaitmeninė erdvė geba dublikuoti turimą medžiagą pasitelkus dirbtinį intelektą.

Kūrinys traktuojamas kaip realaus laiko eksperimentas, kurio metu video projekcijų formate atkuriami realios aplinkos (urbanistikos, gamtos) grafiniai arba daugiasluoksniai tekstūrų elementai, o erdvinio garso kompozicijoje vyrauja skirtingų dažnių diapazonas. Instaliacijos elementai – vaizdo ir garso sintezė, suteikia naują santykį su kūrinio lokacija ir paverčia ją imersiška erdve, kuriame žiūrovas tampa proceso dalyviu ir stebėtoju.

TREČIADIENIS, 10 12

Ekskursija po J. Zikaro namus-muziejų, 12:00
J. Zikaro g. 3

J. Zikaro namai-muziejus kviečia susipažinti su žmogaus, spinduliavusiu kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu, apžiūrint atnaujintas gyvenamąsias patalpas, dirbtuvę ir ekspoziciją, per šio menininko kūrybą. Bandysite pažinti Lietuvos istoriją, Lietuvą mylėjusius žmones ir XX a. 2 deš. interjerų ypatumus (kambarių išplanavimą ir apstatymą). Išgirsite apie dvi ypatingas moteris – skulptoriaus žmoną Anelę Zikarienę bei dukrą Alytę Zikaraitę, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų.

Ekskursijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. +370 684 84 335

Tarptautinis šokio festivalis AURA 32. Atidarymas, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Scenoje – Solistų ansamblis „Kaleidoskopas“ ir Žemutinės Saksonijos valstybinio orkestro solistai (Vokietija). B. J. Riepe’ė su dvylika vaidinančių muzikantų sprendžia socialiai opius šių dienų klausimus, kilusius atsidūrus pandemijos bei klimato krizės įtampos gniaužtuose: kas apibrėžia mūsų kultūrinę visuomenę? Kaip galėtų atrodyti nauja pradžia ir ką atsinešame iš senojo pasaulio, kad galėtume įsivaizduoti naująjį? Kokios žinios ir kokie prisiminimai – socialinio ar labai asmeninio pobūdžio – yra būtini kaip gyvasis archyvas ir kaip naujos eros pradžios pagrindas?

Clemens Heindrich nuotr.

Karališkojo filharmonijos orkestro koncertas, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Karališkasis filharmonijos orkestras (Royal Philharmonic Orchestra) yra tituluojamas nacionaliniu Didžiosios Britanijos simfoniniu orkestru. Pirmą kartą Kaune viešėsiantis orkestras Europos kultūros sostinės publikai atliks specialią programą (Sergej Prokofjev – „Klasikinė simfonija“ Nr. 1 D-dur, op. 25, Ludwig van Beethoven – „Choralinė fantazija“ fortepijonui, chorui ir orkestrui c-moll, op. 80, Jean Sibelius – Simfonija Nr. 2 D-dur, op. 43) kartu su Kauno valstybiniu choru ir fortepijono virtuozu Simonu Trpčeskiu.

Koncertą pristato Kauno valstybinė filharmonija ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.

KETVIRTADIENIS, 10 13

Igno Staškevičiaus knygos „Laiko juosta jų žvilgsniais“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Biblioteka ir leidykla „Sofoklis“ kviečia į susitikimą su maratonus bėgančiu pokalbininku Ignu Staškevičiumi – knygų „Gyvenimas jų žodžiais“, „Pasaulis jų akimis“ ir naujausio pokalbių rinkinio „Laiko juosta jų žvilgsniais“ autoriumi.

Trečiojoje Igno Staškevičiaus pokalbių knygoje „Laiko juosta jų žvilgsniais“ susitiksime dar su 20-čia asmenybių – dešimt moterų ir tiek pat vyrų, panorusių pasidalinti savo žiniomis ir patirtimis. Tekstas sukuria gyvo pokalbio iliuziją, lyg sėdėtume kurio nors pasaulio miesto kavinėje ar viename kambaryje drauge su Vladimiru Čekasinu, Giedriumi Buraču, Rūta Vanagaite ar Dalia Dilyte. Neschematiškai pamatyti dalykai ir peripetijos šių žmonių gyvenimą atvedė prie tų posūkių, kurie lėmė ir tebelemia profesinį pasirinkimą, originalią galvoseną, jauseną.

Renginio metu bus rodomas kino filmas „Trejetas“ (rež. Ignas Staškevičius ir Audrius Lelkaitis) – trijų dalių konceptualus kūrinys su dokumentiniais, avangardiniais ir animaciniais elementais.

„Kurti vaikams“: muzikinio albumo pristatymas ir diskusija
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Renginio metu bus pristatomas Eglės Gelažiūtės-Pranevičienės keletą metų sūpuotas albumas vaikams „Kur noksta lopšinės“, 2021 m. išleistas Mėlynbalsės slapyvardžiu. Autorė daug dėmesio skiria ir muzikai, ir tekstams, puikiai suprasdama, kad su vaikais turi būti absoliučiai sąžiningas, kad visa, kas netikra, tuoj pat bus atmesta. Todėl kurdama ir atlikdama dainas Eglė pasakoja stebuklingas istorijas, kuriomis tuo metu ir pati gyvena.

Renginio svečias – tekstų ir muzikos vaikams autorius, žurnalo vaikams „Laimiukas“ redaktorius Virgis Šidlauskas.

Poezijos ir muzikos vakaras „Aš pažinau karalių tavyje“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Ši aktoriaus Andriaus Bialobžeskio atliekama programa – tai atviras monologas, sudarytas iš Vytauto Mačernio eilėraščių, vizijų, sonetų, poetinių citatų, laiškų. Tekstų ir muzikos sintezė sukurs užburiantį ir abejingų nepaliekantį, šviesą ir šilumą skleidžiantį vakarą.

AURA 32. Akram Khan šokio trupė. „Pergudraujant velnią“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis „Pergudraujant velnią“ remiasi Mesopotamijos Gilgamešo epu – vienu seniausių iš didžiųjų pasaulio literatūros kūrinių. Šiame įspūdingame veikale dievai nubaudžia jauną karalių Gilgamešą už tai, kad jis sunaikino legendinį kedrų mišką ir nužudė jo globėją Humbabą. Jie atima gyvybę mylimam valdovo draugui Enkidu, laukiniam žmogui, kurį karalius buvo prisijaukinęs. Susidūręs su mirtingumo tiesa bei liūdesiu, Gilgamešas patenka į istoriją, tapdamas sudužusių žmonijos kultūros ir atminties likučių fragmentu.