Žurnalų archyvas

Maršrutas rugsėjo 29–spalio 1 dienoms

28 rugsėjo, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 09 29

Festivalis „Ryšiai“. Performanso dirbtuvės su Vaida Tamoševičiūte, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Performansas – meno forma, mokanti prisijaukinti nepatogumą ir nemirksint pažiūrėti sau į akis. Šios kūrybinės dirbtuvės kvies psichikos sveikatos menų festivalio dalyvius žvelgti į save ir aplinką kitaip, patirti ir kurti realybę, patiriamą „čia ir dabar“.

Performanso menininkė, dėstytoja ir kuratorė Vaida Tamoševičiūtė lydės dalyvius performanso metodų pagalba reflektuojančius santykį su savimi ir mus supančiu pasauliu.

Nemokamai.

Koncertas „Tête-à-tête“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Netikėta pianistų Hanso Eijsackerso ir Julijos Sadaunykaitės pažintis Vokietijoje virto gražiu kūrybiniu bendradarbiavimu, atvesiančiu šiuos muzikus į Kauno filharmonijos sceną. Programoje – Fryderyk Chopin, Maurice Ravel, Claude Debussy, Cor De Groot, Arvydo Malcio kūryba.

Su bilietais.

Premjera. Filmas „Bučiuoju, Juozas“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Juozas Vitkus-Kazimieraitis – aukščiausio rango Lietuvos kariuomenės karininkas, pulkininkas leitenantas, ginkluotai kovai už Lietuvos laisvę 1945 metais pasitraukęs į mišką. Pasipriešinimui prieš sovietų terorą Pietų Lietuvoje jis sutelkė tūkstančius vyrų ir jiems vadovavo. Pagrindinį vaidmenį naujame dokimentiniame filme atlieka aktorius Dainius Kazlauskas, kuris įtaigiai ir tiksliai atskleidžia Juozo Vitkaus pasirinkimų ir kovos dramą. Juozo Vitkaus žmonos Genovaitės vaidmenį įkūnija aktorė Gabija Siurbytė, o pagrindinio bendražygio Adolfo Ramanausko-Vanago – aktorius Darius Petkevičius. Režisierė – Agnė Zalanskaitė.

Su bilietais.

Architekto Leonardo Vaičio kūrybos parodos „Sugrįžimas“ atidarymas, 18:00
Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Didžiąją gyvenimo dalį Leonardas Vaitys  (1943 – 2022) praleido Vilniuje, tad ši architektūros paroda – tai jo sugrįžimas į ištakas, į namus, kur nėra perdėto ideologizavimo, nusivylimo ar naivumo, o tik architektūra gryniausia savo forma ir už jos slypintis juodas darbas, kurį jis vadino „kūryba“. Savo kūryboje L. Vaitys įkūnijo dinamišką Lietuvos architektūros judėjimą – nuo socialistinio modernizmo iki rinkos sąlygų diktuojamų postmodernizmo užuomazgų. Architektas įprasmino pastatus, kaip ženklus, padedančius suvokti Lietuvos architektūros istorinę raidą. Baigęs karjerą išliko vienu aktyviausių architektūros kritikų, pasisakančiu už lietuviškos architektūros identiteto išsaugojimą ieškant būdų harmoningai apjungti naują su tuo, kas jau yra.

Nemokamai.

AURA 33: Trupės „Sine Qua Non Art“ spektaklis „Ateitis priklauso protėviams“, 22:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Kūrinys „Ateitis priklauso protėviams“ pristatomas kaip XXI a. kūnų paroda, performansas bei manifestas. Šioje parodoje – trys kūnai, varžomi plastiko ir betono elementų: dirbtinėmis apdailos detalėmis papuošta oda, šokis su prie kūno pririštu betonu, taip sukonstruojant titaniškas figūras, prašančias mūsų, tiek atlikėjų, tiek žiūrovų, sulėtinti tempą. Minėtasis sulėtėjimas būtinas tam, kad galėtume sugrįžti į bendrą protėvių laiką, atkurti ryšį, o taip pat – įsišaknyti čia ir dabar. „Ateitis priklauso protėviams“ tyrinėja kūno scenografiją, mūsų fizinį apvalkalą kaip mobilią sceną santykyje su supančia urbanistine aplinka ir miestų augimu. Šis dialogas su betonine, neapdorota medžiaga – tarsi socialinė mūsų vakarietiškos protėvių kilmės metafora, tik toji praeitis labiau primena išnykusią kultūrą, o ne idealą, su kuriuo galėtume atkurti ryšį.

Su bilietais.

Trupės archyvo nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 09 30

Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Daiktai pasakoja“, 13:00
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su namų šeimininkų – Balio ir Vandos Sruogų biografija, apžiūrės memorialinius kambarius, įsimins interjero detales. Po neilgos ekskursijos dalyviams kortelėse yra pateikiami užšifruoti klausimai-mįslės apie muziejuje „pasislėpusius“ eksponatus. Edukacinės programos dalyvių užduotis – įminti mįslę (atspėti, koks tai eksponatas), surasti jį muziejuje ir padėti prie jo kortelę.

Su muziejaus bilietu. Registracija: tel. 8 37 730 474

Edukacinis užsiėmimas „Kraitinių skrynių tapyba“, 15:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Monikos Gineikienės parodoje „Žydintys sugrįžimai“ susipažinsite su dailininkės darbuose atsispindinčiais kraitinių skrynių piešiniais ir jų ypatumais, o vėliau ir patys galėsite juos kurti ir tapyti.

Parodoje eksponuojami dekoratyvinės tapybos ant medžio darbai – skrynių tapybos motyvai. Idėja iš piešinių perkelti tapyba puoštų skrynių motyvus ant medinio pagrindo M. Gineikienei iškilo dirbant su piešinių rinkiniu, saugomu Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Liaudies meno skyriaus archyve.

Mokama. Edukacijos dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina registracija tel. 8(37) 79 89 95, +370 672 807 67

FIFA ir Lietuvos legendų rungtynės, 17:30
Dariaus ir Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Spalio 1 dieną, sekmadienį, Kauno Dariaus ir Girėno stadione įvyks šio sezono LFF taurės turnyro finalas, o dieną prieš tai, rugsėjo 30-ąją, LFF kartu su Kauno miesto savivaldybe bei FIFA dovanoja dar vieną įspūdingą reginį Dariaus ir Girėno stadione – pasaulio legendų rungtynes su legendiniais Lietuvos futbolininkais. Tarp svečių – ne vienas pasaulio, Europos čempionas, taip pat ir Čempionų lygos nugalėtojai – tai yra tokios pasaulinio lygio žvaigždės, kaip Javieras Mascherano, Marco Materazzi, Davidas Trezeguet, Dida, Youri Djorkaeffas, Emmanuelis Petit, Roque Junioras, Ricardo Quaresma, Michelis Salgado ir Nuno Gomesas.

Su bilietais.

AURA 33: Trupės „Entity“ spektaklis „H H H“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„H H H“. Hand, heart, head – ranka, širdis ir galva. Tai kūrinys apie nenusakomus, niekad nesiliaujančius impulsus. Refleksyvus žaidimas, kuriame susipina tikri ir dirbtiniai kūnai, dislokacija ir vientisumas, jausmingumas ir mechanika, šokis ir vizualieji menai. Scenoje manekenas, „normos“ simbolis, drauge su trimis šokėjais kvestionuoja socialinį spaudimą. Kaip trys kolektyvinio kūno ramsčiai, jie ieško žmogiškumo, harmonijos bei esmės. Prie kokių taisyklių atlikėjai prisitaikys ar pagal jas deformuos savo fizinį būvį? Įsivaizduojamoje kelionėje daiktą ir asmenį skiriančios ribos ima painiotis.

Su bilietais.

Trupės archyvo nuotr.

SEKMADIENIS, 10 01

Senjorų mėnuo. Ekskursija VDU Botanikos sode, 11:00/13:00
Ž. E. Žilibero g. 6

Spalis – Senjorų mėnuo! Garbaus amžiaus kauniečiai raginami dalyvauti jiems skirtuose nemokamuose renginiuose – nuo paskaitų apie bites iki futbolo rungtynių Dariaus ir Girėno stadione. O mėnesį pradėti senjorai kviečiami rudens grožybių pilname botanikos sode. Į ekskursijas registruotis iš anksto nereikia.
Senjorų mėnuo – plačiau.

Nemokamai.

Šventinė žygiuotė Pasaulinei muzikos dienai, 13:30
Rotušės a. – Laisvės al.

1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Pasauline muzikos diena. Šią dieną kasmet koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ kolektyvai surengia specialius pasirodymus mieste ar koncertų salėse. Šįkart Muzikos dieną Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ kvies minėti šventine muzikine žygiuote, kuri prasidės Rotušės aikštėje ir tęsis iki Laisvės alėjos.

Nemokamai.

„Kauno santakos“ archyvo nuotr.

Filmas „Tiesiog sėkmė“, 15:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

50-tasis, kalbama, paskutinis kino virtuozo Woody Alleno filmas. Ypatinga meilė Paryžiui ir žmonių santykių analizė čia atsiskleidžia visu gražumu. Netikėtas vieno ryto susitikimas kardinaliai keičia filmo herojės gyvenimą. Nauja arba atgimusi draugystė netrukus pavirsta į karštą romaną. Paryžietės vyras įtaria žmonos išdavystę, tačiau ir pats nėra „šventasis“. Jo galvoje gimsta klastingas planas, kurio įgyvendinimui gali sutrukdyti tik sėkmė.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

AURA 33: Trupės „Sine Qua Non Art“ spektaklis „Iš giedro dangaus“, 16:00
Buv. Kauno moksleivių techninės kūrybos centras, A. Mickevičiaus g. 2

„Iš giedro dangaus“ nagrinėjamos skirtingų žmonių kultūrinės tapatybės diasporos ir mūsų santykis su vandeniu, jūra, mėlyna spalva. Tai konkrečiai vietai skirtas kūrinys, kuriame pristatoma Christophe’o Béranger bei Jonathano Pranlas-Descours’o choreografinių performansų portretų kolekcija. Minėtieji portretai sukurti glaudžiai bendradarbiaujant su projekte dalyvaujančiais menininkais, remiantis jų asmeninėmis istorijomis, naratyvais, kuriuos šie žmonės įkūnija, ir tais, su kuriais susiduria visai nenoromis.

Su bilietais.

Trupės archyvo nuotr.

Ekskursija Kauno bienalėje „Artumas pašte“, 17:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Šioje ekskursijoje išgirsite tarpusavio ryšio, pasipriešinimo dvasios bei atsparumo istorijas. Matysite naujus išskirtinius meninius kūrinius, stebėsite unikalias instaliacijas, sukurtas menininkų, kurių šaknys kyla iš pačių tolimiausių žemės kampelių. Taip pat žengsite į iki šiol nematytas Kauno centrinio pašto erdves.

Mokama.

Spektaklis „Kvėpavimas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierė Agnija Leonova kviečia į spektaklį pagal britų dramaturgo Duncano McMillano pjesę „Plaučiai“. Dramoje klimato kaita, kaip globalinės katastrofos simbolis (ar Damoklo kardas), kuria nerimą keliančią aplinką poros santykiams, daro įtaką jiems. Spektaklio kūrėjai kelia klausimą – ar pora iš tiesų ieško sprendimo, ar vis dėlto, svarstydama apie pasaulį, bėga nuo savo santykių? Spektaklis ypatingai tinka poroms, kurios ieško prasmingo ir turiningo laiko praleidimo.

Su bilietais.