Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 25–28 dienoms

24 kovo, 2024, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 03 25

Knygos „Autizmas – dalis manęs“ pristatymas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

„Pagaliau turėsime pirmą Lietuvoje knygą apie autistiškus suaugusiuosius – ne vertimą iš anglų ar kitos kalbos, o lietuvišką knygą su mūsų šalies žmonių istorijomis, mūsų istorija, aktualijomis ir kontekstu. Ne kiekviena šalis gali tuo pasigirti“, – sako organizacijos „Draugiški autizmui“ ir autistiškų suaugusiųjų bendruomenės „Mes spektre“ įkūrėja, naujos knygos „Autizmas – dalis manęs. Autistiški suaugusieji savo pačių žodžiais ir specialistų akimis“ bendraautorė Barbora Suisse. Bibliotekoje knygą pristatys ir kita autorė Jurgita Žalgirytė-Skurdenienė, iliustratorė Tatjana Pleskevičienė, prof. Jonas Ruškus, o renginį moderuos antropologė dr. Daiva Bartušienė.

Nemokamai.

„Kino pavasaris“. Filmo „Karta.EU“ premjera, 19:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Švęskime lietuvišką kiną – kviečiame nepraleisti režisieriaus Eimanto Belicko dokumentinio filmo „Karta.EU“ premjeros. Filme – net dvidešimtmetį pieštas pirmosios Lietuvos kartos, užaugusios Europos Sąjungoje, paveikslas: ryškūs ir unikalūs jaunuoliai, gimę per stojimo į ES dieną. Po seanso – susitikimas su režisieriumi ir scenariste Ramune Rakauskaite.

ANTRADIENIS, 03 26

Slemas #70, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Literatūros edukacijos programa „Trenksmas“ tęsia literatūrinius eksperimentus ir kviečia į 70-ąjį slemą Kauno menininkų namuose! Sleme dalyvauti yra trys galimybės: a) klausytoju; b) teisėju; c) dalyviu. Klausytoju tampa kiekvienas(a) atėjęs į slemo renginį. Dalyviu gali būti kiekvienas norintis ir turintis ką pasakyti. Viskas, ką jis turi padaryti, pasiruošti tris tekstus, kurių kiekvieno trukmė iki trijų minučių. Dalyvius vertina komisija, atsitiktine tvarka sudaryta iš salėje esančių žiūrovų.

Nemokamai.

UEFA Tautų lygos rungtynės. Lietuva – Gibraltaras, 19:00
Dariaus ir Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė 2024-aisiais pasitinka naujus iššūkius. Pirmasis jų – rungtynės Kaune su Gibraltaro rinktine dėl galimybės varžytis UEFA tautų lygos C divizione. Pernai rinktinė įrodė, jog su sirgalių pagalba gali kautis su bet kuriuo varžovu, tad palaikymo laukia ir šiose rungtynėse. 

Su bilietais.

Monique koncertas, 20:00
„Žalgirio“ arena, SDG amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Tai albumas dainų, kurios prieš tampant dainomis buvo dešimtys lapų, skersai išilgai išrašytų išpažinčių, giliai užslėptų mano istorijų. Netrukus po to, kai albumas išėjo ir kai sugėriau visas reakcijas, supratau, kad tos istorijos visai nėra mano vienos. Jos apie mus ir jos yra tam, kad gyvai susitikę galėtume išdainuoti viską, ką pasakyti sunku. Visada norėjau kurti tokią muziką, tad dabar labai laukiu susitikti su jumis“, – atvirauja albumą „ir tik dėl jos“ ką tik išleidusi dainininkė.

Su bilietais.

TREČIADIENIS, 03 27

Koncertas „Žėrintys akordeonai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatai, akordeonininkai Ihor Misko ir Andrii Panasiukas studijavo Charkivo I. P. Kotliarevskio nacionaliniame menų universitete, Andrii Striletso klasėje, šiuo metu mokslus tęsia VDU Muzikos akademijoje. Savo profesinį meistriškumą atlikėjai tobulino pas tokius garsius akordeonininkus, kaip Momiras Novakovicius, Marie-Andree Joerger, Alexanderis Stachowskis Volodymyras Murza, Pavlo Fenyukas. Kaip solistai ir kamerinio dueto nariai I. Misko ir A. Panasiukas koncertavo Ukrainoje, Lietuvoje, Latvijoje, Šveicarijoje, Italijoje. Programoje – nuo Griego ir Bacho iki ukrainiečių kompozicijų.

Su bilietais.

Ciklas „Pasimatymai“: Giedrės Putramentaitės seminaras, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Renginio metu bus aptariamos įvairios menininkų kūrybos sklaidos strategijos, pristatomos viešojo finansavimo galimybės bei kūrybai vystyti ir viešinti itin reikalingi veiklos modeliai: menininkų rezidencijos ir tinklaveika. Šių procesų svarba ir praktinės perspektyvos Lietuvoje.

Seminarą ves Giedrė Putramentaitė – ilgametė kultūros vadybininkė dirbanti tiek su vietiniais, tiek su tarptautiniais projektais. Daugiausia patirties Giedrė turi įvairios apimties projektų vadyboje, bet taip pat strategijos formavime, lėšų pritraukime, paraiškų formavime ir kituose vadybiniuose procesuose. Dabar Giedrę labiausiai dominančios temos yra kultūros lyderystė, kultūros lauko vystymasis bei gyvenimo ir darbo balansas kultūros sektoriuje.

Nemokamai.

„Kino pavasaris“. „Tigrės dryžiai“ (Tiger stripes), 18:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Dvylikmetė Zafan maištauja prieš griežtą islamo religinę mokyklą ir dienas leidžia maudydamasi ežere su savo geriausiomis draugėmis. Bet viskas pasikeičia, kai jai pirmai klasėje prasideda mėnesinės. Tuo pat metu pradeda sklisti gandai, kad miško tankmėje slepiasi siaubingas padaras. Atstumta bendraamžių ir kaimo bendruomenės Zafan turi nuspręsti, ar paklusti visuomenės spaudimui ir prisitaikyti, ar priimti savo žvėriškąją pusę. Režisierė: Amanda Nell Eu.


Su bilietais.

Filmo „Bučiuoju, Juozas“ peržiūra, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Ką tu galėtum paaukoti dėl Lietuvos laisvės? Ar turėtum drąsos palikti viską? Grėsmės akivaizdoje išeitum į mišką? Kovai be jokių taisyklių? „Aš iš savo žemės – nė žingsnio! Toks mano pasirinkimas“, turėjęs galimybę trauktis patogesniam gyvenimui į JAV, savo broliui sakė pagrindinis filmo herojus Juozas Vitkus-Kazimieraitis. Scenarijaus autorė ir režisierė Agnė Zalanskaitė. Renginys skirtas Partizaninio karo metams paminėti.

Nemokamai.

„Kino pavasaris“. „Šunų pjautynės“ (Les meutes), 21:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Siauromis, turistams nesvetingomis Kasablankos priemiesčio alėjomis sekame Hasaną ir jo sūnų Isamą. Vietos mafijos skirta užduotis – pagrobti vyrą – įtraukia juos į kelionę per tamsoje paskendusį miestą, kupiną šešėliuose slypinčių personažų ir grėsmingų iššūkių. Tėvo ir sūnaus santykis išbandomas einant peilio ašmenimis tarp gyvenimo ir mirties, teisingumo ir nusikaltimo, fizinio ir dvasinio pasaulio. Režisierius: Kamal Lazraq.

Su bilietais.

KETVIRTADIENIS, 03 28

Paskaita „Lietuviškos Velykų tradicijos“, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

„Paskaitos „Lietuviškos Velykų tradicijos“ metu didžiausią dėmesį skirsime kiaušiniams. Aptarsime tradicinius dažymo būdus, marginimo technikas bei su margučiais atliekamus maginius, apeiginius veiksmus“, – rašoma kvietime. Paskaitą ves Dokumentinio paveldo tyrimų ir sklaidos centro vyresn. bibliotekininkė, etnologijos mokslų daktarė Asta Venskienė.

Nemokamai.

Spektaklis „bowel“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kitokią teatro patirtį kuriantis spektaklis analizuoja tapatybės ir ją formuojančių kasdieninių įtakų sąveiką. Čia realybė persipina su virtualiu pasauliu, o per vaizdus ir pojūčius nagrinėjama monotonija, rutina. Spektaklio ir jam specialiai parašytos pjesės koncepcijos pagrindu tapo žymiojo prancūzų teatro meistro Antonino Artaud (1896–1948) teatro principai, jo kūrybinis metodas ir jo pirmoji pjesė „Kraujo purslai“ (pranc. „Jet de Sang“). Režisierius Naubertas Jasinskas už spektaklį „bowel“ 2022 m. apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi, kaip geriausias jaunasis menininkas. 

Su bilietais.

D. Matvejev nuotr.

Projekto „Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)“ skaitymai, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Atvykite pažvelgti į laimę kitaip. Trys Kauno menininkų namų kuratoriai Agnė Bagdžiūnaitė, Edvinas Grinkevičius ir Asta Volungė pristatys naują metų parodų, performansų, filmų peržiūrų ir edukacijos dirbtuvių programą „Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)“.

Pristatymo metu Agnė, Edvinas ir Asta taip pat skaitys jiems aktualias ištraukas iš feministės rašytojos ir mokslininkės Saros Ahmed knygos „Laimės pažadas“, kuri tapo programos „Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)“ koncepcijos atspirties tašku. Diskusijomis, įkvėptomis Ahmed laimės kritikos, kuratoriai sieks supažindinti su naująja programa nagrinėjančia sudėtingą laimės ir liūdesio kraštovaizdį.

Nemokamai.

Patricijos Tilvikaitės debiutinio romano „Svetimkūniai“ pristatymas, 18:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Patricija Tilvikaitė – žurnalistė, sociologė, kriminologė, lygių teisių aktyvistė. Ji dirba leidybos srityje, su geriausia drauge rašo tiesmuką ir nevyniojimu į vatą garsėjantį knygų apžvalgų tinklaraštį „book.duo“.  „Svetimkūniai“ – debiutinis jos romanas, kviečiantis pažinti Medą, moterį, kuri jaučiasi pati save įkalinusi prestižinio darbo gniaužtuose. Ją į neviltį varo vidinis kritikas, kurio balsas – o šventas sutapime! – identiškas jos narcizės motinos nuolatos beriamiems priekaištams.

Nemokamai.