Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 21–24 dienoms

20 kovo, 2022, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 03 21

Kauno teatralų apdovanojimai „Fortūnos“, 17:00
Klubas „Haxan“, Laisvės al. 36

Teatro savaitę Kaune pradeda tradiciniai apdovanojimai, kurie kviečia kviečia į pokytį, kuriuo esame mes patys.

Elektroninės muzikos ritmus maišant su dirbtinio intelekto sugeneruotais vaizdiniais, skaitmeniniais ir fiziniais pasirodymais – šiais metais netradicinėje erdvėje paskelbsime ryškiausius 2021 m. Kauno teatro įvykius bei kūrėjus.

Apdovanojimų konkurse dalyvavo 7 įstaigos: Kauno valstybinis lėlių teatras, Kauno miesto kamerinis teatras, Kauno šokio teatras „Aura“, Kosmos Theatre, Šokio trupė ULNA, Kauno valstybinis muzikinis teatras ir Nacionalinis Kauno dramos teatras. Komisijos verdiktui jos pateikė net 20 kūrinių.

Laureatus išrinks profesionali komisija. Jos nariai yra teatrologės Doc. Dr. Rūta Mažeikienė (pirmininkė), Doc. Dr. Ina Pukelytė ir Lekt. Dr. Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė, muzikologė Beata Baublinskienė ir Skulptorius Danielius Sodeika.

„Valiūkiškas“ vakaras su Tomu Dirgėla, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginių ciklas „Valiūkiškai“ kviečia lankytojus į pokalbius su žinomais kūrėjais, kuriuose skamba ne tik mintys, literatūrinė kūryba, bet ir jų kuriama bei atliekama muzika. 

Tomas Dirgėla – nepailstantis, vienas geriausių ir produktyviausių lietuvių vaikų rašytojų, daugybės bestselerių autorius. Jis taip pat yra ir muzikos kūrėjas, vienintelės pasaulyje vaikų rašytojų grupės „Knygų vaikai“ lyderis. Rašytojo biografijoje daugybė įdomių projektų ir įspūdingų faktų. „Valiūkiškame“ vakare turėsite progą pasiklausyti T. Dirgėlos muzikos, įdomių istorijų, įsigyti knygų, gauti autografą ir, žinoma, nusifotografuoti su autoriumi!

Filmo „Piligrimai“ kino teatras, 19:00 / 21:30
Tulpių g. 9, Karmėlava, Kauno raj.

Venecijos kino festivalyje liūtu apdovanotas Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“ pagaliau grįžta namo. Režisieriui, kilusiam iš Karmėlavos ir šį miestelį pasirinkusiam psichologinės dramos veiksmo vieta, buvo itin svarbu, kad „Piligrimai“ būtų parodyti ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir ten, kur filmas gimė. Bet… Kauno rajone nėra kino teatrų!Kaunui ir Kauno rajonui tapus Europos kultūros sostine atsivėrė naujos galimybės kultūrą priartinti prie kiekvieno žmogaus. Būtent todėl festivalis „Kino pavasaris“ kartu su pagrindiniu projekto partneriu „Telia“ pristato unikalią idėją – „pop-up“ kino teatrą Karmėlavoje, skirtą tik vienam filmui – „Piligrimai“.

Roberto Daskevičiaus nuotr.

ANTRADIENIS, 03 22

Paroda „Zenonas Bulgakovas. Fotografijos“, 11:00–18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Fotografas, tautodailininkas Zenonas Bulgakovas gimė 1939 m. Alytuje, šiame mieste gyvena ir kuria iki šiol. Nuo 1973 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, nuo 1994 m. – Tarptautinės meninės fotografijos federacijos narys (AFIAP). Autoriaus kūryba pristatyta daugiau nei 30 personalinių parodų, jis yra pelnęs apdovanojimų ir premijų konkursuose Lietuvoje ir užsienyje. Kitaip nei ryškiausi Lietuvos fotografijos mokyklos atstovai, kurių kūryba apima vaizdus iš skirtingų Lietuvos vietovių, didžiąją dalį gyvenimo Z. Bulgakovas fotografijose nuosekliai, o neretai ir su humoru pasakoja apie gimtojo Alytaus miesto bei jo apylinkių kaitą, urbanistinį peizažą, vietinių žmonių gyvenimą, ekologiją.

Parodos kuratorius – Donatas Stankevičius.

Z. Bulgakovo parodoje. G. Česonio fotografija

Renginys „Duona, sūris ir prancūzai: šventi reikalai“, skirtas Tarptautinei frankofonijos dienai, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Didžiulę prancūzų gyvenimo dalį sudaro maistas. Geras maistas. Maistas su istorija. Su tradicija. Su autentika. Kartų kartose išsaugotos receptūros, aukščiausia pagarba kulinariniam paveldui ir svetingumas. Maistas gali būti vienijantis, sutaikantis, o pokalbiai prie stalo – trunkantys valandų valandas. Kviečiame pasikalbėti apie prancūzus prie stalo su aistringomis Prancūzijos kultūros puoselėtojomis Lietuvoje – Aušra Fokiene ir Roberta Rutkauskiene.

Renginio partneriai: prancūziška sūrinė „Vieno prancūzo sandėliukas“, prancūziška kepykla „La Petite Patisserie“.

Aušra Fokienė. Asmeninio archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 03 23

Eglės Jesulaitytės tekstilės darbų paroda „Pavasario fleita“, 10:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Parodoje eksponuojami kūriniai skirti atskleisti laiko, istorijos, žmogaus gyvenimo tėkmę, jo kaitą. Mes dažnai gyvenimą matuojame įvykiais, pokyčiais, periodais, atkarpomis, sudalintomis tarp reikšmingų datų. Parodos autorė siekia pabrėžti mintį, kad svarbiausi dalykai nėra statiški, jie yra procesas, vyksmas, kaita ir transformacija. Kaip muzikos melodija…

Ekskursija „Iš kirpyklų istorijos. Kaunas nuo 1928 m.“, 17:30

„Pasivaikščiojimai Kaune“ kviečia pasiklausyti istorijų apie laikinosios sostinės kirpyklas ir grožio salonus, madingas to laikmečio šukuosenas, žinomus kirpimo meistrus ir jų puoselėjamą grožio salonų kultūrą. Laisvės alėjoje ir kitose Naujamiesčio gatvėse drauge atrasime vietas, kažkada kvepėjusias plaukų priežiūros ir formavimo priemonėmis, odekolonu ar šipru. Grožio istorijas pasakos ir jus lydės gidė Ramunė Kerdokaitė Vlasenkienė.

Kelionę laiku po tarpukario Kauną baigsime Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, kur šiuo metu paroda „Iš kirpyklų istorijos. Kaunas nuo 1928 m.“. Parodoje pasakojama vienos šeimos istorija, kai iš kartos į kartą perduodamos kirpėjo amato paslaptys

Rezervuoti telefonu +370 687 17341 arba Facebook „Pasivaikščiojimai Kaune“ asmenine žinute.

Filmas „Spencer“, 18:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Jaudinanti tragiško likimo princesės Dianos istorija – jos vedybų pabaigos pradžia – papasakota naujame Pablo Larrain režisuotame filme. Kristen Stewart persikūnijimas į „širdžių princesę“ vadinamas geriausiu (ar vienu geriausių) jos gyvenimo vaidmeniu.

KETVIRTADENIS, 03 24

Teatro savaitė. Performansas-ofisas „Žiovulys“, 17:00–19:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Turėsite progą iš arti geriau patyrinėti gyvius, kerpėjančius ant „ofisinių“ kėdžių. Bandančius atrodyti svarbiais nepaisant to, kas vyksta pasaulyje. Galėsite be jokios graužaties „kišti nosis“ į svetimus reikalus ir žiūrinėti svetimus kompiuterių ekranus. Kalbinti ar net prisėsti padirbėti kartu. Būkite čia minutę ar visas dvi valandas, užsukite kada norite, kad ir 18:00 val. Tiesiog pasirodykite darbe nors kartą. Bent „dėl vaizdo“.

P.S. Ofise yra kavos aparatas.

Performansas yra Teatro savaitės ir Fortūnų apdovanojimų programos dalis ir lydi fotografijų parodą „Žiovulys“, sukurtą VDU Menų fakulteto absolventų Gretos Dirmauskaitės (Kūrybinės industrijos ir vaidyba) ir Tito Jurjono (Naujųjų medijų menas).

Rimgaudo Barauskio nuotr.

Ekskursijos parodoje „Kauno tulpės. Liaudies kūrybos įtaka modernizmui“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Ši paroda pasakoja apie tai, kaip darniai ir gražiai tarpukario miesto kultūra susipynė su gyvybinga kaimo tradicija, praturtino viena kitą ir tapo išskirtiniu to laikotarpio bruožu. Liaudies kūryba rado vietą ir miesto interjere, kuriant baldus, interjero tekstilę. Tautinį modernizmo stilių reprezentavo juostų raštai, rūtų, lelijų-tulpių, rožių motyvai.

Būtina išankstinė registracija telefonu: 8 684 84388 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.)

Koncertas „Populiarioji klasika“, 17:30
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

A. ir P. Galaunių namuose muzika užėmė ypatingą vietą. Namų salone skambėdavo Adelės Galaunienės ir svečių atliekamos dainos ar operų arijos, o muzikos garsai užpildydavo ne tik visus namus, bet ir sklisdavo už jų.

Šią muzikinę tradiciją galime pratęsti ir šiemet, bundant pavasario šilumai bei ilgėjant vakarams. Šįkart pas Galaunius klausysitės VDU muzikos akademijos, dainavimo katedros, doc. Birutės Sodaitytės ir assist. Pauliaus Kaminsko, studentų atliekamų kūrinių.

Wajdi Mouawad pjesės skaitymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

KTU teatro studija „44“ kartu su Kauno miesto savivaldybe ir KTU Prancūzų kultūros centru mini Frankofonijos mėnesį ir kviečia į pjesės skaitymą.

„Alfonsas“ – kanadiečių aktoriaus, dramaturgo, režisieriaus ir šiuo metu vieno iš Prancūzijos nacionalinių teatrų „La Colline”“meno vadovo Wajdi Mouawad pjesė apie keturiolikmetį berniuką, kurio dingimas iš namų sukelia ant kojų visą jo šeimą ir apylinkės policiją. Alfonsas, svajoklis, išėjęs į, atrodytų, paprasčiausią kelionę, išgyvena neįtikėtiną susitikimą su savimi su esamais ir nesamais vaizduotės išlaisvintais personažais, taip mums primindamas, ką iš tiesų reiškia būti vaiku, ir kaip ar kada toji vaikystė yra prarandama. „Alfonsas“ prancūzų kalba pirmą kartą publikuotas 1996 m. Į lietuvių kalbą pjesę 2022 m. išvertė Vincentas Klipčius.

Būtina išankstinė registracija užpildant registracijos formą: https://bit.ly/skaitymas44 arba el. paštu: teatras@ktu.lt

Visa Frankofonijos mėnesio programa: https://bit.ly/bonjour_kaunas

Susitikimas „Pokalbiai apie literatūrą su Donaldu Kajoku“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Daugiau kaip keturi dešimtmečiai kūrybos, per dvi dešimtis poezijos ir esė knygų, ir visai neseniai išleista paskutinė romanų trilogijos dalis „Skudurėlių šventė“. Toks yra poeto, prozininko, eseisto Donaldo Kajoko literatūrinis bagažas. Ar jau viskas pasakyta ir užrašyta apie žmogaus prigimtį ir esybę? O gal dar yra neužduotų Klausimų ir nesurastų Atsakymų? Apie kūrybą, literatūrą ir ateities planus autorių kalbins muziejininkas Edmundas Kazlauskas. Renginys skiriamas Lietuvių kalbos dienoms.

Donaldas Kajokas. Mildos Kiaušaitės nuotr.

Teatro savaitė. Monospektaklis „Žana“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tai intensyvaus siužeto fizinio teatro spektaklis nagrinėjantis būseną žmogaus, įstrigusio tarp dviejų galimybių: prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir įsitikinimus arba jų atsisakyti. Šis spektaklis yra sintezė tarp klasikinio teksto bei fizinio teatro žanrų. Psichologinį jaunos merginos portretą, prisiminimus bei vidinį konfliktą perteikiant pasitelkus fizinio teatro žanrą, kur tekstas yra naudojamas kaip fragmentas, o pats pasirodymas labiau primena performansą, kuriame žiūrovai tampa ne pasyviais stebėtojais, o liudininkais.

Spektaklio originalus scenarijus sukurtas remiantis fragmentais iš pjesės „Vyturys“ (J. Anouilh) bei atrinkta archyvų medžiaga iš Žanos D’Ark teismo. Spektaklis – Kauno miesto kamerinio teatro kartu su „Kaunas 2022“ vykdomos Jaunųjų prodiuserių ugdymo programos PRODIUSAI COLAB dalis.

Idėjos autorė ir aktorė – Gintarė Šmigelskytė.

„Kino pavasaris“. „Pirmoji karvė (First Cow), 18:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Festivalio atidarymo filmas – tai Kelly Reichardt jautriai papasakota draugystės istorija iš nesvetingų XIX a. pradžios Oregono žemių. Otisas, mažakalbis vienišius ir gabus virėjas, ištvėrė kelionę į vakarus su kailinių žvėrelių medžiotojais. King-Liu, laimės ieškantis imigrantas iš Kinijos, pabėgo nuo persekiotojų, kaltinusių žmogžudyste. Netikėtai susitikę jie pajunta nuoširdų abipusį ryšį ir netrukus pradeda sėkmingą, bet pavojingą sausainių verslą, kuris įmanomas tik slapta dalyvaujant turtingo žemvaldžio karvei.

„Paukštis mezga lizdą, voras – tinklą, o žmogus – draugystę.“ – Williamas Blake’as, „Pragaro patarlės“

Kadras iš filmo