Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 18–21 dienoms

17 kovo, 2024, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 03 18

„Kitos sapno realybės“. Apie sąmoningą sapnavimą su Rita Bany, 18:00Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Rita Bany prieš 20 metų studijavo sapnų terapiją istoriko, autoriaus Roberto Mosso aktyvaus sapnavimo mokykloje JAV. Tibeto sapnų ir miego jogos mokėsi pas žinomus Tibeto lamas, mokytojus Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje (Namkhai Norbu Rinpoche, Tenzin Wangyal Rinpoche). Taip pat Rita iš anglų kalbos išvertė tokias knygas kaip R. Mosso „Tik trys dalykai. Sapnai, sutapimai, vaizduotė“ ir „Kaip susigrąžinti sielą sapnuojant“, jungisto Roberto Bosnako „Trumpas sapnų kursas“ ir kt. Be to, Rita Banienė parašė kelias autorines knygas sapnų tema: „Sapnų dienoraštis“, „Sapnų takais“, „Sapnų valdovės paslaptys“. Pastarąją bus galima įsigyti susitikimo su autore metu. Lektorė veda užsiėmimus sapnų terapijos tematika, dalijasi sąmoningo sapnavimo technikomis. Per šią paskaitą kalbės apie sąmoningo, arba kitaip skaidraus (lucid dreaming), sapnavimo galimybes ir naudą.

Nemokamai. 

„Kino pavasaris“. Filmas „Creatura“, 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Elena Martin Gimeno – katalonų režisierė. Kai Mila su mylimuoju apsigyvena naujuose namuose, sutrinka jos libido. Tai sujudina prisiminimus ir nukelia ją į praeitį. Po truputį atsiskleidžia jos sudėtingo santykio su seksu priežastys. Moteris pradeda savęs atradimo kelionę. Mila atsiduria akistatoje su savo kūnu, patirtimis ir visuomenės spaudimu – viskuo, kas suformavo jos supratimą apie geismą.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

„Kino pavasaris“. Filmas „Sėsk ant rato“ (Enter the Slipstream), 18:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Tik vienas seansas Kaune! Jonathanas Vaughtersas (arba JV) ilgus metus lenktyniavo su dopingo ir apgaulės liūne skendusiu čempionu Lance’u Armstrongu. Viską iš arti stebėjęs JV užsibrėžia tikslą reabilituoti sąžiningus sportininkus ir įkuria draudžiamų preparatų nevartojančią komandą „Education First“. Seniausia JAV dviratininkų komanda vienija per 120 lenktynininkų ir kitų darbuotojų iš skirtingų pasaulio kraštų. Sporto entuziastas režisierius Tedas Youngsas po ilgų derybų išsikovoja galimybę iš arti stebėti JV ir jo komandos pasiruošimą sudėtingiausioms dviračių lenktynėms „Tour de France“ nenuspėjamame 2020 metų sezone. Rež. Ted Youngs.

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 03 19

Remigijaus Ščerbausko fotografijų paroda „Bučiniai“, 11:00–17:00

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Velnių kolekcijos ekspozicijose pristatomi fotografo darbai bučinių tema išryškina intymumo, pasitikėjimo ir meilės sąvokas. Tačiau eksponuojamos šiame muziejuje fotografijos įgauna ir kitokią prasmę, kai autorius ima ir šmaikštaudamas atvirai paklausia: „Ką manote, po velniais?..“ Ir tuomet lieka pereiti prie kalbinio naratyvo arba mūsų visų išmoktų frazių, įrašytų pasąmonėje kaip archetipiniai aidai, kurie tyliai pradeda šnibždėti velniškus meilės žodžius. Lieka tik nepaslysti – juk bučiuojamasi per stiklą.

Su bilietais.

Akordeono muzikos koncertas, 18:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Koncertuos Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos akordeonų orkestras „Orkestromanija“, vadovaujamas mokytojos ekspertės Birutės Rušėnienės. Šis orkestras – Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatas, įvairių festivalių bei koncertų dalyvis. Koncerte skambės G. Hermosos, K. Jenkins, A. Piazzollos, E. Morricone, R. Boss, J. Revaux ir kitų kompozitorių kūriniai.


Nemokamai.

Lietuvos kino klasika bibliotekoje: „Moteris ir keturi jos vyrai“, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Šis režisieriaus Algimanto Puipos 1984 m. vaidybinis filmas danų rašytojo Holgerio Drachmano novelės „Romanas kopose“ veiksmą perkelia į senųjų laikų Mažąją Lietuvą. XIX a. Kuršių nerijoje, kopų papėdėje stūkso smėlio nuolat užpustoma žvejų trobelė. Joje gyvena senas žvejys ir du jo sūnūs. Kartą pas juos užklysta moteris. Jūra vieną po kito pasiima jos mylimuosius. Tačiau gyvenimas tęsiasi – atsiranda nauja gyvybė, nauji rūpesčiai, naujos viltys.

Nemokamai.

„Kino pavasaris“. Filmas „Femme“, 20:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tik vienas seansas Kaune! Sam H. Freeman ir Ng Choon filme Džiulsas yra drag karalienė iš Londono. Kartą po pasirodymo klube jį užpuola homofobų gauja su Prestonu priešakyje. Po šio įvykio Džiulsas atsisako pasirodyti klubuose ir atsiriboja nuo išorinio pasaulio. Tik po kelių mėnesių jis nusprendžia apsilankyti gėjų pirtyje, kur sutinka… Prestoną. Instinktyvus noras bėgti netrukus virsta keršto troškimu. Bet Džiulsas nekeršija Prestonui smurtu, vietoje to nusprendžia jį suvilioti. Taip „Femme“ virsta dviejų vyrų iš skirtingų pasaulių – katės ir pelės – žaidimu.

Su bilietais.

„Kino pavasaris“. Filmas „Žalia siena“ (Zielona Granica), 21:15
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Kino pavasario“ direktorius Algirdas Ramaška sako, kad jeigu iš programos reikėtų išrinkti tik vieną filmą, kurį norėtų parodyti visiems, tai būtų „Žalia siena“. „Man tai yra filmas apie žmogiškumą, – prisipažįsta Algirdas. – Šiandien gyvename labai sudėtingame pasaulyje, kuriame viskas labai painu ir lengva pasimesti, o ieškant tiesos vienintelė teisinga kryptis yra tiesiog žmogiškumas. Galiu drąsiai sakyti, kad tai yra vienas stipriausių ir apskritai svarbiausių mano matytų filmų gyvenime.“

Kadras iš filmo

TREČIADIENIS, 03 20

Luke Jerram instaliacija  „Gaia“, 10:00–21:00
„Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šio menininko darbai keliauja per viso pasaulio muziejus ir galerijas, pradedant Niujorku, Šanchajumi ir baigiant Londonu. Instaliacija, į kurią kviečiami kauniečiai, paliks nepamirštamą įspūdį kiekvienam: ji 6 metrų skersmens, o detalūs NASA apskaičiuoti ir patvirtinti Žemės paviršiaus vaizdai leidžia pamatyti mūsų planetą tokią, kokią ją išvystume iš Mėnulio, – pribloškiančią, jungiančią įvairias gyvybės formas ir reikalaujančią prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Meno kūrinys yra 2,1 milijono kartų mažesnis nei tikroji Žemė, o kiekvienas objekto centimetras atitinka 21 km Žemės paviršiaus.

Instaliacija „Gaia“ atidaroma Tarptautinės laimės dienos proga ir veiks iki balandžio 17 d.

Nemokamai.

Ukrainiečių rašytojos Yanos Vovk naujausio romano sutiktuvės, 14:30
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Knygoje literatūrine forma autorė vaizduoja šiandien daugeliui svarbius karo Ukrainoje epizodus, ryškius personažus, kurie leidžia tapatintis su karo išgyvenimais ir didinti mūsų empatiją bei moralinį jautrumą. Rašytoja Y. Vovk – ukrainiečių bendruomenės Jonavoje aktyvistė, Jonavos socialinių paslaugų centro darbuotoja. Renginio metu bus skaitomos romano ištraukos lietuvių kalba (vertėja Jurgita Jasponytė).

Nemokamai.

„Kino pavasaris“. Premjera: „Mano laisvė“ ( Mana brīvība), 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tik vienas seansas Kaune! Permainų laikas Latvijoje. Charizmatiška laisvamanė Alicija aktyviai dalyvauja Latvijos liaudies fronto veikloje ir tampa Latvijos tautinio pabudimo žvaigžde. Tačiau pasiekimai kelia iššūkių asmeniniame gyvenime ir verčia priimti sudėtingus sprendimus. „Mano laisvė“ – tai istorinė drama, paremta lenkų kilmės žurnalistės, politikės ir vieno ryškiausių Latvijos nepriklausomybės judėjimo balsų, Itos Kozakevičos, gyvenimo istorija. Filme vaidina ir mūsiškis Darius Meškauskas.

Po seanso – pokalbis su filmo režisiere Ilze Kunga-Melgaile.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

KETVIRTADIENIS

Ekskursija su parodos „Iš privačios kolekcijos“ autore Julija Račiūnaite, 17:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Menininkė papasakos apie keturis parodoje eksponuojamus projektus  plačiau pristatys kolekcinę jų prigimtį, santykį su Kaunu, Vilniumi ir A1 autostrados atkarpa tarp šių miestų.

Ekskursija su muziejaus lankytojo bilietu.

Paskaita-dirbtuvės „Ką nutylėjo princesės: seksizmas Disnėjaus animacijoje“, 18:00
Fondas FRIDA, Rotušės a. 26

Renginys skirtas tėvams, specialistams dirbantiems su vaikais ir paaugliais bei visiems besidomintiems lyčių stereotipų vaizdavimu medijose. Lyčių lygybės ekspertė Augustė Nalivaikėpapasakos apie tas senosios Disnėjaus animacijos detales, kurios konstruoja žalingus lyčių stereotipus, bei patars į ką vietoje to atkreipti jaunųjų žiūrovų dėmesį.

Dalyvio mokestis: „mokėk, kiek gali“

Elenos Krukonytės fotografijų parodos „Mano bendraamžių portretai“ atidarymas, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Ši karta, gyvenanti skaitmeniniame ir realiame pasauliuose, yra moderni, nes jų pasaulėvoka yra paremta technologiniais principais, tačiau vertinanti ryšį su tradicijomis, gamta ir besidominti praeitimi. Fotomenininkė Elena Krukonytė pastebi, kad jos ir bendraamžių gyvenimai yra susiję ir persipynę: „Mus jungia internetas, suteikiantis naują pasaulio ir savęs suvokimą, mus vienija jaunos Lietuvos atminimas, sukuriantis tautinę bendrystę, mus sieja noras suvokti pasaulį ir įprasminti savo egzistenciją. Gyvendami tame pačiame gyvenimo etape suprantame, kad tampame žmonėmis, atsakingais už savo gyvenimą ir pasaulio puoselėjimą.“ 

Paroda veiks iki balandžio 15 d. 

Nemokamai.

Algirdo Ramono parodos „Drąsus Tolerantiškas Miestas“ atidarymas, 18:00
Galerija A-XY, Maironio g. 2

Pernai debiutavusi pop-up architektūros galerija kviečia į pirmąjį šių metų įvykį: architekto Algirdo Ramono vizualinę parodą su žiupsneliu urbanistinio tyrimo „Drąsus Tolerantiškas Miestas“. Nors tolerancija yra esminė taikaus sambūvio priemonė, leidžianti klestėti įvairovei, kyla klausimas, ką ji reiškia šiuolaikinėje visuomenėje. Parodoje leisitės nagrinėti šiandieninį tolerancijos ir miesto kasdienybės santykį, simuliuosite situacijas ir vertinsite savo tolerancijos lygį.

Nemokamai.

„Kino pavasaris“. Filmas „Olfos dukros“ (Four Daughters), 18:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Oskarui“ nominuota, puikiai Kaouther Ben Hania sukurta dokumentinė drama apie moters ir jos dukterų gyvenimo kroniką radikalaus Islamo diktuojamame pasaulyje. Olfa, kurios dvi vyresniosios dukros pabėgo iš namų ir buvo radikalizuotos ISIS, kartu su likusiomis dviem dukromis turi išgyventi šią netektį. Komplikuoti jų santykiai – tai klampaus iš kartos į kartą besitęsiančio blogo elgesio su moterimis ir revoliucijos veikiamos visuomenės pokyčių tęsinys. Filme daugiausia dėmesio skiriama šių nepaprastai stiprių moterų emocijoms perteikti, prie to prisideda ir aktorių kolektyvas. Persipinus dokumentikai ir vaidybai, kai kuriais momentais susipainioji, kas yra tikroji Olfa, o kas – aktorė Hinda Sabri.“ (Programos sudarytojas Karolis Žukas)

Su bilietais.

Kadras iš filmo

„Graži ir ta galinga“: „Mimozos ir sirenos“, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Klaipėdos jaunimo teatre susibūrusios moterys kviečia į spektaklį-koncertą „Mimozos ir sirenos“: „Savo nerimą paleisime būgnų ritmu, kad vėl iš naujo sutiktume save – žavias, galingas ir laimingas, net jei kartais ir pasiklydusias, bet vis grįžtančias į save!“

Su bilietais.

Monikos Penkutės nuotr.

Grupės „Akli“ koncertas, 20:00
„Erdvė“, M. Valančiaus g. 11

Naujausias post punk grupės „Akli“ albumas „III“ susideda iš dešimties dainų, žongliruojančių tarp akustinių baladžių ir vienų aštriausių grupės kūrinių. Jo kūrybos procesas pažymėtas neplanuotais iššūkiais ir pareikalavęs daug jėgų, kurias grupė atgauna pristatydama albumą gyvai. 

Su bilietais.