Žurnalų archyvas

Maršrutas birželio 3–5 dienoms

2 birželio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 06 03

„PROmetėjas 2022“. Spektaklis vaikams „Agus ir monstriukai“, 17:30
Kauno rajono Ramučių kultūros centras, Centrinė g. 26C, Ramučiai, Kauno raj.

Šiuolaikinio šokio sklaidos programa Kauno regione sugrįžta.  Regiono kultūros centrai susivienijo ir parengę aukščiausius apdovanojimus pelniusių šokio spektaklių, menininkų rezidencijų bei edukacinę programą, kviečia į Kauno regioną.

Studijos „Monoklis” kamerinis judesio spektaklis 6–11 m. vaikams sukurtas pagal to pačio pavadinimo komiksų knygų seriją (autoriai J. Coponis ir L. Fortuny). Istorijos herojus septynmetis Agus nemėgsta tvarkytis, yra išdykęs ir vis pamiršta, kas užduota namų darbams. Tačiau netikėtai susipažinus su knygų monstriuku Butinuku, jo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Režisierius Antanas Gluskinas ir choreografas Donatas Bakėjus čia vaidina patys.

„Nerk į teatrą“. Performansas „Riksmų kolekcija“, 19:00
Nacionalinis Kauno
dramos teatras, Laisvės al. 71

Sarah Vanhee yra belgų menininkė, atlikėja, tarpdisciplininio meno kūrėja, pasitelkianti įvairias medijas ir formatus. Ji dirba atvirose erdvėse, kalėjimuose, privačiose svetainėse, teatruose, įmonių posėdžių salėse ir kt. Daug metų ji tyrinėja riksmą kaip reiškinį. Ji teigia, kad rėkimas yra betarpiškas emocinis veiksmas, atskleidžiantis stipriausią galią ir giliausią pažeidžiamumą. Pasigedusi esamų darbų – akademinių, meninių ar kitokių – kurie būtų sutelkti į rėkimą kaip reiškinį, ji sumanė sujungti kai kuriuos riksmus į antologiją, išreikštų ir neišreikštų riksmų rinkinį, atspindintį, kaip istorija, politika, tapatybė ir sudėtinga galios dinamika daro įtaką mūsų gebėjimui rėkti. Taip gimė „Riksmų kolekcija“, kurioje ji dalinasi riksmų ir rėkiančiųjų pavyzdžiais iš mokslo, literatūros, istorijos, vaizduojamojo meno, filosofijos, muzikos, mitologijos, psichoanalizės, sporto, kino ir kitų sričių.

Elektroninės ir eksperimentinės muzikos festivalis „Optimismo“ (visą savaitgalį)
„Vilko“ kartodromas, Kaunakiemio g. 5

„Optimismo“ kvėpė Kauno, tarp dviejų pasaulinių karų tarnavusio kaip laikinoji Lietuvos sostinė ir per šį laikotarpį išaugusio septynis kartus, fenomenas. Spartų tempą tuomet skatino siekis kurti geresnę, gyvybingesnę ir įdomesnę ateitį. Kurti laikantis gaivaus ir funkcionalaus modernistinio požiūrio. Visai kaip modernizmo architektūros kūrėjai, pasižymėję politiniu, socialiniu, ekonominiu ir kultūriniu optimizmu, taip ir šiuolaikinės muzikos kūrėjai, kuriuos pristato festivalis, drįsta eksperimentuoti su technologijomis ir išsiskiria virtuoziškumu, netradicine kūrinių struktūra bei naujais kūrybiniais metodais. Tarp atlikėjų – „Animistic Beliefs“ (Olandija), Corin (Australija/Indonezija), Slikback (Kenija), Osheyack (Kinija), Bambounou (Prancūzija), Nkisi (Kongas/Belgija/JK) ir daugelis kitų. 

Festivalį kuruoja „Digital Tsunami“ ir „Ghia“ kūrybinės komandos. Festivalis yra „Kaunas 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis.

Nkisi. Pedro Kuster nuotr.

XXVIII Pažaislio muzikos festivalis. Pradedamasis koncertas, 20:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Festivalio atidarymui pasirinkta legendinio amerikiečių kompozitoriaus, muzikos novatoriaus Georgo Gershwino (1898–1937) opera „Porgis ir Besė“ scenos šviesą išvydo 1935-aisiais. Nors operos kūrimo procesas ėjosi lengvai, visai kitaip buvo su jos įgyvendinimu ir priėmimu. Operos pasaulis buvo nepasiruošęs juodaodžių operai, džiazo pasaulis buvo nepasiruošęs operai apskritai. Ir nors G. Gershwinui pavyko rasti pagrindinius vaidmenis galinčius atlikti afroamerikiečius dainininkus, „Porgis ir Besė“ iš pradžių populiarumo nesulaukė. Tikroji kūrinio sėkmė aplankė tik 1976-aisiais – po pastatymo Hiustono didžiojoje operoje „Porgis ir Besė“ tapo viena žymiausių ir dažniausiai atliekamų operų pasaulyje.

Koncerte gros Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras, diriguos Gintaras Rinkevičius. Besės partiją atliks Pumeza Matshikiza (PAR), Porgio – Kevin Short (JAV).

Pumeza Matshikiza. Decca / Simon Fowler nuotr.

Filmas „Ką mes veikiame šešėliuose“ ir Monikaze koncertas, 21:30
„Romuvos“ lauko kinas, Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Šiais metais „Romuvos“ lauko kinas sugrįžta į jaukų Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelį ir kviečia į naujo sezono atidarymą su gyvu atlikėjos Monikaze pasirodymu ir viena smagiausių praėjusio dešimtečio komedijų „Ką mes veikiame šešėliuose“ apie filmo apie vampyrus kūrimą.

ŠEŠTADIENIS, 06 04

Šeštadienis Gruodžių namuose, 10:00
Salako g. 3

Po pertraukos duris atvėręs Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius Stasės ir Juozo Gruodžių namai kviečia smagiai ir prasmingai leisti birželio šeštadienius muziejuje! Įsigiję muziejaus lankymo bilietą, visą dieną galėsite praleisti J. Gruodžio skyriuje ir dalyvauti visuose siūlomuose užsiėmimuose. Šįkart laukia ekskursija „Mano darbas taurus“, muilo dirbtuvėlės „Dovana tėčiui“ ir edukacinis užsiėmimas „Atspėk dainą“.

XXXVI tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai“ (visą savaitgalį)
Įvairios vietos

Festivalio tikslas – puoselėti įvairių Lietuvos etnografinių regionų folklorą, amatus, tautodailę, etnines tradicijas, šiais metais ypatingą dėmesį skiriant Suvalkijos (Sūduvos) regionui, taip pat aktyvinti Lietuvos folkloro ansamblių veiklą, plėtoti folkloro ansamblių kūrybinę partnerystę, siekiant geresnio folkloro kolektyvų ir pavienių atlikėjų meninio lygio, formuoti vidinį žmonių poreikį dalyvauti kūrybinėje meninėje veikloje bei supažindinti kauniečius ir miesto svečius su Lietuvos ir kitų šalių tradiciniu folkloru.

Latviai „Skaņumāja“. Ansamblio archyvo nuotr.

Pianistės Julijos Bagdonavičiūtės koncertas, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

J. Bagdonavičiūtė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. A. Žvirblytės klasė) bei Veimaro F. Liszt aukštojoje muzikos mokykloje (prof. B. Szokolay klasė). Šiuo metu ji tęsia magistro studijas Hanoverio aukštojoje muzikos, teatro bei medijų mokykloje, prof. E. Kupiec klasėje.

Renginio metu skambės J. S. Bacho, F. Šuberto, L. Janačeko kūriniai. 

Dainų ir šokių šventė „Čia suteka upės“, 18:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Vienai dienai po vienu stogu, Kauno centre, sutilps visa šalis ir jos kaimų, miestelių, miestų, tarmių, senųjų dainų, šokių bei kitų tradicijų margumas. Šventės metu skambės gražiausi visų laikų kūriniai, kuriuos atliks suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai. Drauge pasirodys įvairūs tautinių šokių ansambliai ir profesionalių muzikantų kolektyvai. Šventės meno vadovė – Danguolė Beinarytė.

SEKMADIENIS, 06 05

„Kaunas Gospel & Worship Festival“ (visą savaitgalį)
Piliuona, Kauno raj.

„Kaunas Gospel & Worship Festival“ – tai Kauno rajone vasarą atidarantis Europos kultūros sostinės ritmu pulsuojantis ir blaivų gyvenimo būdą propaguojantis šiuolaikinės krikščioniškos muzikos ir menų festivalis po atviru dangumi. Birželio 3-5 dienomis Piliuonos kaime įsikurs palapinių miestelis, o  trijų dienų džiaugsmingoje festivalio programoje lauks gyvybe trykštanti muzika, kūrybinės dirbtuvės, filmų peržiūros, krepšinis 3×3 bei speciali programa vaikams.

Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“, 12:00–18:00
A. Mackevičiaus g. 27

Kaunas ir Vilnius, Vilnius ir Kaunas. Didžiausi Lietuvos miestai. Gal konkuruojantys, o gal būtini vienas kitam? Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena? Apie tai pasakoja MO muziejaus ir Kauno miesto muziejaus paroda, atverianti pamatinę dviejų miestų priklausomybę. Įvairiais pjūviais nagrinėjama Kauno ir Vilniaus kultūra, socialinis gyvenimas, panašumai ir skirtumai. Aiškinamasi, ką reiškia būti kauniečiu ar vilniečiu, koks jų požiūris į save ir kitą, identifikuojami ir dekonstruojami mitai, stereotipai bei kompleksai. Tai išskirtinė paroda, eksponuojama net dviejuose miestuose. Viena jos dalis – MO muziejuje Vilniuje, kita – Kaune, Laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje.

Filmas „Viskas iškart ir visur (Everything Everywhere All at Once)“, 17:30
Kauno kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

„Viskas iškart ir visur“ – fantastinė veiksmo ir nuotykių komedija, režisuota Daniel Kwan ir Daniel Scheinert. „South by Southwest“ festivalyje pristatytas studijos „A24“ filmas ironiškai pažvelgia į ypač išpopuliarėjusių multivisatos idėją ir pateikia originalią jos interpretaciją. 

Roko opera „1972“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Kipro Mašanausko roko opera, dedikuota Romui Kalantai, yra meninė laikmečio išraiška, alsuojanti protesto dvasia ir jaunatviška energija bei unikalus muzikinis eksperimentas, apjungiantis dokumentiką ir fikciją, skambant šiuolaikiškai interpretuotai psichodelinio roko klasikai.

Martyno Aleksos nuotr.

Festivalis „Cirkuliacija“. „Korobka“ Acrobalance, 18:00
Šančių sporto ir sveikatingumo centras, Sandėlių g. 4C

Šis pasirodymas iš Švedijos pakviečia žiūrovus į fizinę santykių dramą tarp dviejų akrobatų, pasitelkiant dokumentinę medžiagą ir įtaigią atmosferą. Dūmai, muzika ir akrobatika susimaišo su klausimais apie cirko tapatybę, kūrybinius troškimus ir buvimo ant scenos meną.