Maršrutas balandžio 9-12 dienoms

PIRMADIENIS, 04 09

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Kviečiame mokančius ir nemokančius, su pora ir be poros!

sokiuvakaras

Festivalis „Kauno rampa 2018“. Komedija „Jaunikis iš Kauno“, 18:30
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

46-asis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis tęsiasi. Scenoje – sodžiaus mėgėjų teatro vakaronė, Kazio Binkio teatro ir Stasio Žemaičio komedija. Dvi motinos, pasitelkusios visas galimas to meto ryšio priemones (gaila, kad tuomet nebuvo kompiuterių), susitaria: viena – ištekinti savo persirpusią dukrelę, kita – savąjį sūnelį, Kauno inteligentą, garsų miesto slaptų naktinių reikalų valdininką. Dabišius jaunikis nepatinka peršamai mergelei. Ji net apsimeta serganti pasiutlige. Kas įvyksta po jų susitikimo, tik šuo Rudkis gali paliudyti: suplėšytos kelnės, sūriai sūreliai, barabonai…

ANTRADIENIS, 04 10

Istorinio šokio dirbtuvės, 13:00
Perkūno namas, Aleksoto g. 6

Istorinio šokio dirbtuvės Perkūno name kviečia kauniečius ir miesto svečius trumpam nusikelti laiko mašina 500 metų atgal ir pajusti viduramžių kultūros dvelksmą. Dirbtuves ves Vytauto Didžiojo universiteto Lyginamųjų kultūrų studijų I kurso magistrantė Eglė Kukytė, kuri taip pat atstovauja istorinės rekonstrukcijos judėjimą Lietuvoje. Lektorė jau daugiau 6 metus užsiima viduramžių kultūros rekonstrukcijomis ir domisi tokiomis sritimis kaip viduramžių apranga, šokiai, buitis ir kasdienybė apskritai. Taip pat lektorė priklauso Kauno istorinių šokių klubui „Saltus Gladii“, kuris dalyvauja daugybėje Lietuvos bei užsienio istorinės rekonstrukcijos renginių (Hanza dienos, Trakų viduramžių šventė, Jotvos vartai, Senųjų amatų dienos Trakų pilyje, Bitwy pod Grunwaldem, Kouvo La Arctopolis, Verlan Aika, Freie Ritterschaft zu Münzenberg e.V. ir kt.).

Romualdo Požerskio fotografijų parodos „Bangladešo vaikai“ atidarymas, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Ruošdamasis kelionei į Bangladešą, kurios metu ir gimė ši paroda, R. Požerskis lankė jaunesniųjų klasių mokinius Lietuvoje ir kvietė juos padovanoti Bangladeše gyvenantiems bendraamžiams po mėgstamiausią savo žaislą. Surinktas dovanas fotografas išdalino Bangladeše sutiktiems vaikams ir įamžino juos savo fotografijose.

Parodos atidaryme dalyvaus Bangladešo garbės konsulas Sigitas Besagirskas.

Jaunųjų muzikų festivalio pradedamasis koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Nuo 2003 metų Juozo Naujalio muzikos gimnazijos moksleivių ir VDU Muzikos akademijos studentų orkestrai periodiškai jungiami į vieną akademinį jaunimo simfoninį orkestrą, kuriam vadovauja gimnazijos absolventas, dirigentas Jonas Janulevičius. Orkestras koncertuoja ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje kartu su jaunaisiais bei pripažinimą pelniusiais solistais. Tradiciškai pradedamajame festivalio koncerte su orkestru muzikuos talentingiausi Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokiniai.

Stanislovo Lukošiaus fotografijų parodos „Nemiestiškas miestas“ atidarymas, 17:30
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Antrojoje parodoje, skirtoje pristatyti Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) fotografijų paveldą iš Kauno miesto muziejaus fondų, tęsiama kelionė į užburiančios miesto praeities pasaulį. Šįsyk kviečiame trumpam susitikti ir prasilenkti su nutolusiu „kaimiškumu“, kuris nėra banalus ar vertas patyčių. Atrinktose nestandartinėse nuotraukose žmogaus apgyvendintos erdvės, kaip kaimas, besiplečiantys priemiesčiai, tankiai užpildytas didmiestis, persipina nenutrūkstamoje trajektorijoje laipsniškame virsme iš vienos į kitą. Ši S. Lukošiaus fotografijų paroda prabyla apie miestą ne kaip statiškų fasadų sieną, bet kaip sambūvį, kurio neretai pasigendame.

nemies

Grupės „Brave Noises“ koncertas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Scenoje – tai jaunų, novatoriškų ir veržlių atlikėjų komanda, grojanti muziką, nesiribojančią vieno stiliaus rėmais. 2017 m. grupė išleido savo debiutinį albumą „Between the Dreams“ (liet. „Tarp sapnų“), kuris išsyk sulaukė susidomėjimo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Atlikėjų kuriama muzika – įvairių krypčių džiazo, folk, „world music“ ir alternatyviojo roko sintezė, pabrėžianti instrumentalistų virtuoziškumą ir jų kūrybos originalumą.

TREČIADIENIS, 04 11

Knygos apie bulgarų menininką Dogu Bankovą pristatymas, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Vytauto Didžiojo universiteto filosofijos dėstytojo doc. dr. Tomo Kavaliausko knygos apie bulgarų menininką Dogu Bankovą „Originalas“ pristatyme bus eksponuojami trys Dogu Bankovo koliažai, o po to pamatysite Ryčio Zemkausko filmą.

dogub

„Kino pavasaris“:„Maria Callas: Savais žodžiais“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Pirmą kartą, praėjus 40 metų po Marios Callas mirties, garsiausia visų laikų operos solistė savo nepaprastą gyvenimo istoriją pasakoja savais žodžiais. Filme naudojama anksčiau niekam nematyta archyvinė medžiaga, asmeninės nuotraukos, intymūs laiškai. Super 8 mm juosta filmuoti kadrai iš privataus gyvenimo ir reta užkulisių medžiaga pirmą kartą didžiajame ekrane rodoma su atkurtomis spalvomis. Filme sutiksite ne tik Callas, bet ir jos aplinkoje figūravusius garsius žmones Aristotle Onassį, Marilyn Monroe, Alainą Deloną, Yves‘ą Saint-Laurent‘ą, J. F. Kennedy, Luchino Visconti, Winstoną Churchillį, Grace Kelly, Elizabeth Taylor bei daugelį kitų.

callas

Forumo teatras „Man ne *X“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Man ne *X“ – tai edukacinis projektas, grįstas žymiojo Augusto Boalio Forumo teatro metodika, leidžiančia žiūrovui būti ne tik pasyviu stebėtoju, bet ir spektaklio kūrėju, lygiavertiškai su aktoriais įsitraukiančiu į diskusijas, vaidybines situacijas vienaip ar kitaip keičiančias tolimesnę vyksmo eigą.

Socialinio vyksmo metu dalyviai aktyviai įsitraukia į veiksmą, analizuoja opiausias nūdienos problemos (emigracija, psichologinis ir/ar fizinis smurtas, socialinė nelygybė, rasizmas ir kt.).

Profesionalių aktorių simuliuojamos situacijos padeda žiūrovams suprasti, jog jie patys gali spręsti juos supančias problemas bei skatina nelikti abejingais gyvenimo žiūrovais. Žiūrovai turi galimybę reflektuoti savo asmeninius bruožus simuliuojamoje situacijoje bei įvertinti juos bendrame kontekste.

Režisierius – Vytautas Gasiliūnas, vaidina VDU vaidybos studentai.

7-asis tarptautinis kamerinės muzikos festivalis „Avanti“. Atidarymo koncertas, 18:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 18

Šis renginys – tai jaunų talentų tramplinas į didžiąsias scenas, sujungiantis Lietuvos aukštųjų muzikos mokyklų absolventus ir pripažintus užsienio atlikėjus. Festivalio atidarymo proga Kaunui dovanojama pasaulinė premjera. Kompozitoriaus Fabian Müller (Šveicarija) Koncertino violončelei, fortepijonui keturioms rankoms ir kameriniam orkestrui atliks VDU Kamerinis orkestras ir solistai iš Lietuvos, Šveicarijos, Taivano.

Festivalis „Lietuvos teatrų pavasaris“. Spektaklis „Autonomija“, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Naujausią Valstybinio jaunimo teatro spektaklį statė Europos ir pasaulio scenose pripažinimą pelnęs vengrų režisierius Árpádas Schillingas. Spektaklio centre – vienos šeimos pasakojimas, per kurį skleidžiasi visuomenės ir tautos istorija. Valentinui politinio režimo pasikeitimas buvo sėkmingas įvykis, dėka savo talento ir lankstaus būdo jis praturtėjo, nes atsirado tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Spektaklis „Hamletas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Daugybė režisierių kūrė Hamleto portretą, tad ne veltui ši pjesė yra tapusi teatro sinonimu. Kiekviena karta turi savo atsakymą į būties klausimą. Tiek Hamletui, tiek jo bendraamžiams, režisieriui Vidui Bareikiui ir aktoriui Vainiui Sodeikai (Hamletas), teatras ir scena yra vietos ieškoti to, kas yra „ne melas“, su jaunatviška viltimi rasti bent trupinėlį to, kas yra tiesa.

„Kitas kinas“: Filmas „Crime Wave“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Edukacinė platforma „Kitas kinas“ tęsia pogrindinių, nepriklausomų filmų peržiūrų ciklą, kuriame rodomi mažai žinomi, sunkiau savo žiūrovą atrandantys kūriniai. 80-ųjų Vinipego nepriklausomo kino produktas „Crime Wave“ – tai įstabios vaizduotės ir inovatyvių idėjų pilnas kūrinys. Filme persipina B kategorijos filmų atmosfera, nuorodos į pop kultūrą ir DIY kino kūrimo metodai. Istorija pasakoja apie Steven Penny, rašytoją besispecializuojantį kriminalinių istorijų sferoje. Jis nori sukurti tobulą spalvoto kriminalinio filmo scenarijų, tačiau tesugeba parašyti pradžias ir pabaigas, o kiekvieną kartą bandant sukurti istorijos vidurį patiria rašytojo bloką.

A lyga 7 turas: „Stumbras“- „Palanga“
Nacionalinės futbolo akademijos stadionas, Aukštaičių g. 51

Futbolas mieste, futbolas nemokamai – ko daugiau norėti?

stumbras

KETVIRTADIENIS, 04 12

Neries bibliotekos atidarymas, 10:00
A. Stulginskio g. 61

Neries biblioteka atveria duris naujose patalpose. Šią dieną bibliotekos lankytojų lauks įvairios pramogos ir staigmenos.
Programa:
10–12 val. kūrybinės dirbtuvės „Balionų magija“ sų „Renginių odisėja“
12–14 val. kūrybinės ekslibrisų dirbtuvės
12–16 val. pažintis su virtualios realybės akiniais ir 3D pieštukais
17 val. filmo „Laiškai Sofijai“ peržiūra.

neries

Varšuvos geto sukilimo 75-ųjų metinių ir Pasaulio tautų teisuolės Irenos Sendlerowos metų paminėjimas, 13:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Izraelio valstybė „Pasaulio tautų teisuolio“ titulą suteikė daugiau nei 26 500 žmonių, gelbėjusių žydus nuo Holokausto – tarp jų yra daugiau nei 6700 lenkų. Tačiau šis skaičius neatspindi viso žydų gelbėjimo reiškinio masto okupuotoje Lenkijoje, nes dauguma gelbėtojų vis dar nėra žinomi. Minint Holokausto aukų atminimo dieną (Yom HaShoah), Varšuvos geto sukilimo 75-ąsias metines ir Pasaulio tautų teisuolės Irenos Sendlerowos metus, Kauno IX forto muziejuje vyks susitikimas su lenkų istoriku ir rašytoju Dr. Marcin Urynowicz, kuris bendradarbiauja su Tautos atminties instituto Tyrimų skyriumi ir specializuojasi Lenkijos Antrojo pasaulinio karo metų istorijos tyrimuose, ypač didelį dėmesį skiria lenkų ir žydų santykiams, žydų gelbėjimui per Holokaustą.

Renginio metu bus pristatyta M. Urynowicziaus ir dr. Pawło Rokickio paroda „Żegota. Rada Pomocy Żydom“ (liet. – „Żegota. Pagalbos žydams Taryba). „Żegota“ buvo unikali slapta organizacija, susijusi su Lenkijos valdžios institucijomis. Jos tikslas – Lenkijos žydų, masiškai naikinamų vokiečių okupanto Antrojo pasaulinio karo metais, gelbėjimas.

Renginio dalyviams bus rodomas Andrzejaus Wolfo filmas „Irenos Sendlerowos istorija“. Irena Sendlerowa (1910–2008), Pasaulio tautų teisuolė, okupacijos laikotarpiu dirbusi „Żegotos“ vaikų skyriaus vadove, kartu su savo bendradarbiais iš Varšuvos geto išgelbėjo apie 2,5 tūkst. žydų vaikų. Jos mirties 10-mečiui paminėti Lenkijos Respublikos Seimas paskelbė 2018-uosius Irenos Sendlerowos metais.

Premjera. Spektaklis „Lė-kiau-lė-kiau“, 14:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Rūtos salė), Laisvės al. 71

Kai tau keturiolika, leki visu greičiu ir neri stačia galva, siautėji su draugais ir myli, lipi ant stogo ir skęsti muzikoje. Norisi bučinių ir nuotykių, tūsų ir juoko, pripažinimo ir galios, supratimo ir palaikymo. Eglės Kižaitės spektaklyje paauglių pasaulis – komplikuotas, gyvas, jautrus ir aštrus – sukurtas ir atkurtas iš paauglių forumų internete, susitinkant ir bendraujat su 13-16 metų vaikais. Meilė ir sekstingas, draugystė ir išdavystė, patyčios ir vienatvė – tai iššūkiai, su kuriais susiduria šiandienos paauglys, trokštantis būti išklausytas ir suprastas.

Inezos Juzefos Janonės knygos „Iš mirusių žvaigždžių mes sudaryti“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kartu su knygos autore dalyvaus poetai Stanislovas Abromavičius, Edmundas Janušaitis, Vladas Vaitkevičius. Renginį ves muziejininkas Alfas Pakėnas.

Rimaldo Vikšraičio albumo „Prie pažįstamo pasaulio krašto“ pristatymas, 17.00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Naujas leidinys lydi vasario 4 – balandžio 29 d. ZEPHYR fotografijos erdvėje Manheime vykstančią iki šiol plačiausiai Rimaldo Vikšraičio kūrybą pristatančią retrospektyvinę to paties pavadinimo parodą. Renginyje dalyvaus kūrinių autorius R. Vikšraitis, fotografo parodos kuratorius, leidinio sudarytojas bei teksto autorius Thomas Schirmböck ir LFS pirmininkas, leidinio sudarytojas Gintaras Česonis.

Leidinio tekste T. Schirmböck teigia: „Rimaldas Vikšraitis fotografijoms pasirinko Lietuvos lygumas. Kaimo namai ir jų aplinka Vikšraičiui tampa savotiška scena, kurioje jis stebi ir fotografuoja savo veikėjus. Išties, fotografas drauge su kaimo žmonėmis dalyvauja veiksme – bet, pasak jo, ne siekdamas manipuliuoti situacija, o norėdamas būti jos dalimi. Jie visi dalinasi scena: vieniši seniai, suvargėliai, netikėliai ir girtuokliai, moterys su savo vyrais, meilužiai su savo mylimosiomis, o aplink nuolat zuja vaikai. Šie nėra aplinkybių aukos, jie – aktoriai, kaip ir visi aplink: krečia pokštus miegantiems girtuokliams, neša tėvui alaus butelį, išdykauja didžiuliame ir skurdžiame chaose.“.

Rimaldas Vikšraitis (g. 1954) – nuo 1985 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, surengęs per 50 individualių parodų Lietuvoje bei užsienyje. 2009 m. didžiausiame Europos fotografijos festivalyje „Rencontres d’Arles” menininko darbai įvertinti prestižiniu metų atradimo apdovanojimu, kuriuos nominavo garsus fotografas iš Jungtinės Karalystės Martinas Parras. Kiti svarbūs menininko leidiniai: Fotografijos (2002); Vienkiemio godos (2006); Rimaldas Vikšraitis: Grimases of the weary village (2010); Tikras pasaulis/The Real World ( Su M.Parru, 2010); Naked (2012), Homo Vikšraitis (2017).

Prie pažįstamo pasaulio krašto
.

Andriaus Kaniavos monospektaklis „Tūla ir kiti“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Pjesė balsui ir pianinui. Jurgio Kunčino romano „Tūla“ ir apsakymų motyvais. Tai tiesiog pasakojimas apie meilę. Meilę Vilniui ir moteriai. Apie meilę, kuri lyg gelbėjimo ratas padeda gyvenimo dugną pasiekusiam herojui bent laikinai iškilti į paviršių ir įkvėpti gryno oro. Čia meilė – valkatiška ir dieviška, purvina ir tyra, girta ir sąmoninga, nuščiuvusi ir klykianti, bet tai vienintelė galimybė susirasti „kampelį dangaus, kuriame nereikėtų daryti žygdarbių“.

„Kaunas Hanza kartu“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Kauno miesto muziejus, aktyviai įsitraukdamas į miesto gimtadienio pasiruošimo šventę, kaip ir praeitais metais, šiemet vėl kviečia visus ne tik susipažinti su viduramžių ir renesanso šokių istorija, bet ir praktiškai išbandyti pagrindinius šių laikmečių šokių žingsnius. 

Užsiėmimai vyks ketvirtadieniais (balandžio 12, 19, 26, gegužės 3 d.). Reikalinga registracija užpildant formą http://goo.gl/Tf9875 arba telefonu 8 37 422295.

„Nick Cave & The Bad Seeds“ koncerto Kopenhagoje transliacija, 19:30
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Balandžio 12 dieną Nicko Cave‘o gerbėjų laukia neeilinė šventė. Daugiau nei 500 kino teatrų visame pasaulyje bus transliuojamas „Nick Cave & The Bad Seeds“ pernykštis koncertas „Distant Sky“, sugrotas Kopenhagoje. 

2016 m. rugsėjo 9 d. po trejų metų pertraukos išleidę jau šešioliktą studijinį albumą „Skeleton Tree“, pernai sausį „Nick Cave & The Bad Seeds“ išvyko į koncertinį turą (taip pat po trejų metų pertraukos). Išsiilgę grupės gerbėjai Nick‘o Cave‘o sulaukė Australijoje, Amerikoje ir Europoje. 2017 m. spalio 20 dieną Kopenhagoje įvykęs koncertas buvo nufilmuotas.

Tarptautinės animacijos dienos proga – nemokamos filmų peržiūros
Spalio mėnesį jau septynioliktą kartą visame pasaulyje bus minima Tarptautinė animacijos diena. Kiekvienais metais daugiau nei 50-yje šalių rengiamos...
Kauno filharmonijoje svečiuosis violončelininkas Aleksandras Kniazevas
Spalio 26 d., šeštadienį, 17 val. Kauno valstybinės filharmonijos scenoje susitiks legendinis violončelininkas ir „Grammy“ apdovanojimų nominantas – Aleksandras...
Maršrutas spalio 21 – 24 dienoms
PIRMADIENIS, 10 21 VDA studentų grafikos darbų paroda, 8:00 – 16:00 VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4 Šių metų...
Knygos apie S. Kymantaitę-Čiurlionienę pristatyme – muzikiniai dialogai
Spalio 24 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55) vyks pokalbis apie...
Tarptautinės animacijos dienos proga – nemokamos filmų peržiūros
Spalio mėnesį jau septynioliktą kartą visame pasaulyje bus minima Tarptautinė animacijos diena. Kiekvienais metais daugiau nei 50-yje šalių rengiamos...
Kauno filharmonijoje svečiuosis violončelininkas Aleksandras Kniazevas
Spalio 26 d., šeštadienį, 17 val. Kauno valstybinės filharmonijos scenoje susitiks legendinis violončelininkas ir „Grammy“ apdovanojimų nominantas – Aleksandras...
Maršrutas spalio 21 – 24 dienoms
PIRMADIENIS, 10 21 VDA studentų grafikos darbų paroda, 8:00 – 16:00 VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4 Šių metų...
Knygos apie S. Kymantaitę-Čiurlionienę pristatyme – muzikiniai dialogai
Spalio 24 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55) vyks pokalbis apie...
#kaunaspilnas
Žymėkite savo nuotraukas #kaunaspilnas ir dalinkitės Kaunu. Kiekvieną mėnesį viena iš pažymėtų nuotraukų yra išleidžiama nemokamo atviruko formatu.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia