Maršrutas balandžio 14-17 dienoms

PENKTADIENIS, 04 14

Spektaklis „Korektūros klaida“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kauno miesto kamerinis teatras ir režisierė Agnė Dilytė kviečia žiūrovus atrasti pamirštą tarpukario Lietuvos rašytoją — Liūnę Janušytę. Tai kone pirmasis kūrinys Lietuvoje, atspindintis tikrąją tuometinės bohemos dvasią. Satyrinio romano „Korektūros klaida“ inscenizacija kviečia pasinerti į elegantišką, teatrinį džiazą, tarpukario Paryžiuje, kur stažuotes atlieka jauni Lietuvos menininkai — rašytoja Liūnė Janušytė, aktorius bei režisierius Juozas Miltinis, dailininkai Viktoras Petravičius ir Paulius Augius-Augustinavičius. Susibičiuliavę su Paryžiaus bohema, lietuviai džiaugsmingai leidžia laiką, nesirūpindami rytojumi, nekurdami planų, nes visas gyvenimas, anot jų, tėra korektūros klaida, o ne numatytų įvykių grandinė.

Paroda „Pinhole/Camera obscura # 2“, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51a, 4 aukštas

Pirmoji paroda „Pinhole/Camera obscura“ vyko 2012 metais Fluxus ministerijoje. Ekspozicija buvo parodų ciklo „Opusai“ dalis. Parodoje dalyvavo dvidešimt autorių iš penkių Lietuvos miestų. Tai buvo viena iš pirmųjų ekspozicijų Kaune skirtų išimtinai tik pinhole technologijai.
Antros parodos idėja išlieka nepakitusi. Tai dėmesio atkreipimas į konkrečią išraiškos priemonę (Pinhole/Camera obscura) ir variacijas joje. Parodos kuratoriai – Andrius Pukis ir Giedrius Petrauskas, dalyviai – Arūnas Kulikauskas, Gintautas Trimakas, Giedrius Petrauskas, Inga Dinga, Vadim Šamkov, Mindaugas Česlikauskas.

Vadim Šimkov pinhole'as

Vadim Šimkov pinhole’as

Filmas „Ateitis“, 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Mia Hansen-Løve – prancūzų kino režisierė ir scenaristė. „Ateitis“ pelnė „Sidabrinį lokį“ už geriausią režisieriaus darbą 66-ajame Berlyno kino festivalyje.

„Moterys po keturiasdešimties nieko vertos“, – sako pagrindinė filmo herojė, vidurio amžiaus filosofijos mokytoja Natali (akt. Isabelle Huppert), kuriai po 25 kartu pragyventų metų sutuoktinis praneša išeinąs pas kitą. Tuo pat metu slaugos namuose miršta Natali motina, o ilgametis leidėjas nutraukia jos rašyto vadovėlio ir kuruotos filosofijos skaitinių serijos moksleiviams leidybą. Natali tampa visiškai laisva. „Ateitis“ subtiliai atveria įvairiapusį moters portretą: ekrane matome ir atpažįstame abejonę, nuovargį, nusivylimą, paiešką, viltį ir laimę – visa, kas mus skiria ir jungia.

Vakarėlis „ФON“, 22:00
Baras „Kamerinis“, Kęstučio g. 74

Teatre besislapstančio baro vakaro tempą diktuos Eroott ir Numba None. Vinilinėje programoje numatyti triphopo, downtempo, lo-fi, dub numeriai.

Vakarėlis „Dew It“, 22:00
Baras „Dildė ir Akvarelė“

Naujojo hip-hopo ir club trax tyrinėtojai DJ JM ir Boikafé iš sostinės kolektyvo „Dewforanimals“ atvyksta pasidalinti savo vakarėlio koncepcija.

ŠEŠTADIENIS, 04 15

Šveicarijos lietuvių bendruomenės kilnojamoji fotografijų paroda „Lietuvių Šveicarija“, 10:00-17:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

RS_150308_122803_Matterhorn_Zermatt-e1490870189995

„Lietuvių Šveicarija“

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pažymėti skirtoje parodoje – dešimties Šveicarijos lietuvių fotografijos, kuriose įamžintas šios bendruomenės gyvenimas ir veikla, puoselėjant tautinį tapatumą, gimtąją kalbą ir kultūrą, o taip pat šveicariškos tradicijos ir įspūdingiausi Alpių šalies gamtovaizdžiai.

Grupės „Mood Sellers“ koncertas, 21:00
„Punto Jazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Šio pučiamųjų kolektyvo kūriniuose galima išgirsti džiazo, New Orleans second line, disco ar Balkanų muzikos motyvų bei pačių „Mood Sellers“ išrastą drum’n’brass.

Renginys „Old School’as Nemiršta“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g.1

Velykų išvakarėse senosios hard rock ir heavy metal mokyklos jėgą įrodinės 1986-aisiais susibūrusi grupė „Svaras 409“ ir gerokai jaunesnis, bet patyrusių muzikantų varomas kolektyvas „Stresas“.

SEKMADIENIS, 04 16

Vakarėlis „Prisukamas Abrikosas: Velykos 17“, 22:00
Buvusi „Aušros“ spaustuvė, Šiaulių g. 17

Kaip visuomet netikėtomis grandiozinėmis lokacijomis stebinantys abrikosų pardavėjai po Velykų stalo kviečia išsikrauti buvusioje spaustuvėje. Pagrindinis vakaro maestro – kanadietis Fairmont.

Martyno Pavilonio iliustracija

Martyno Pavilonio iliustracija

Vakarėlis „Lalauti“, 22:00
Baras „Dildė ir Akvarelė“, Vilniaus g. 16

Alternatyva didelėms šokių erdvėms – judesys Senamiesčio bare su Rugile, Clicklounge ir Lockroix.

PIRMADIENIS, 04 17

Lėlių spektaklis „Tikroji Pelenės istorija“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Į Kauno lėlių teatrą ketvirtą kartą (1969 m. vaidinimą režisavo teatro įkūrėjas S. Ratkevičius, 1979 m. ir 1993 m.  – jo mokinys, režisierius A. Stankevičius) sugrįžta pasaka apie Pelenę – kuklią, nepelnytai skriaudžiamą ir vaikomą, tačiau tyros širdies mergaitę, atklydusią iš XVII a. prancūzų pasakininko Šarlio Pero, XIX a. vokiečių  pasakų kūrėjų Brolių Grimų ir XX a. rusų prozininko bei dramaturgo Eugenijaus Švarco kūrinių. Spektaklis „Tikroji Pelenės istorija“ nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus pradžią, į prabangų didmiesčio viešbutį, kur nuo ryto iki vakaro pluša Mergaitė kambarinės uniforma. Pavargusi nuo nesibaigiančių darbų ji užsnūsta ir sapne patenka į pasaką –  šiuolaikinei publikai artimesnę Pelenės istorijos interpretaciją, nepamirštant akcentuoti kūrinyje užkoduoto moralo  ir slypinčios išminties. Spektaklio autorius ir režisierius  –  Olegas Žiugžda.

Velykos Rumšiškėse, 12:00
Lietuvos liaudies buities muziejus, L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Kauno raj.

Tradicinėje šventėjelLankytojai galės išbandyti kiaušinių ruletę, dalyvauti įvairiuose velykaičių žaidimuose, parodyti išmonę velykinėje viktorinoje ar žaisti ripką. Mažųjų kiaušiniautojų lauks piešinių konkursas „Piešiu velykaitį“, velykinių aitvarų skraidinimas, jodinėjimas bei Naujojo teatro lėlių spektaklis „Drąsioji Melisa“ ir edukacinis pasakojimas „Virtuvės istorija“.

Teatralizuotas koncertas „Šviesos misterija“, 17:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Naujo, šviesaus muzikos skambesio bei daugialypio scenos meno kūryboje susibūrę profesionalai – „Fortūnos“, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatės bei nominantės solistės Kristina Siurbytė, Akvilė Garbenčiūtė bei kiti atveria mitais apipintą gamtos būtybių pasaulį, kviesdami žiūrovus pasinerti į žmogaus kelią, egzistenciją, jo ryšį su gamta bei pačiu savimi paliečiantį skambesį, o mažuosius žiūrovus – mėgautis šviesia skaidria muzika, šokiu, natūralių medžiagų bei augalinių dažų kostiumais praturtinta istorija.

Maršrutas spalio 18 – 20 dienoms
PENKTADIENIS, 10 18 Istorijų festivalis. „Keturių konfesijų sankryža“ Ramybės parkas „TepTepMusic: Keturių konfesijų sankryža“ – tai interaktyvus dokumentinių audio...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms
PIRMADIENIS, 10 07 80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1 Jau 80 metų veikiantis...
Maršrutas spalio 18 – 20 dienoms
PENKTADIENIS, 10 18 Istorijų festivalis. „Keturių konfesijų sankryža“ Ramybės parkas „TepTepMusic: Keturių konfesijų sankryža“ – tai interaktyvus dokumentinių audio...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms
PIRMADIENIS, 10 07 80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1 Jau 80 metų veikiantis...
#kaunaspilnas
Žymėkite savo nuotraukas #kaunaspilnas ir dalinkitės Kaunu. Kiekvieną mėnesį viena iš pažymėtų nuotraukų yra išleidžiama nemokamo atviruko formatu.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia