Maršrutas gruodžio 9-11 dienoms

PENKTADIENIS, gruodžio 9d.

Kauno kalėdinė knygų mugė, 10 val.
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Dvidešimt Lietuvos leidyklų lauks knygų mylėtojų naujienų sutiktuvėse ir pristatymuose, spektakliuose, koncertuose. Mugių svečiai galės susitikti su mėgstamais rašytojais, poetais, žinomais autoriais, aktoriais, įsigyti dovaną Šv. Kalėdoms – knygą leidėjų kainomis. Beje, leidyklos savo leidinius dovanos Rytų Lietuvos ir Lenkijos lietuvių mokykloms. Tarp mugės renginių vyks ir naujos knygos „Algirdas. Iš Kauno“ pristatymas (15 val.).

15055668_895633923906469_3041485556166213237_n

Filmo „Before the Flood“ peržiūra, 15 val.
Kauno Miesto Savivaldybė, Laisvės al. 96

Lietuvos Jungtinių Tautų Jaunimo asociacija rengia filmo, atskleidžinčio klimato kaitos pokyčių pavojus bei svarbą šiuolaikiniam pasauliui, peržiūrą. Po jos vyks diskusija su ekspertais Rauliu Cazanu ir Florianu Rabitzu.

Spektaklio „Fjorenca“ premjera, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Po dešimties metų pertraukos į Kauną sugrįžta šiame teatre ryškų kūrybinės biografijos tarpsnį išgyvenęs Jonas Vaitkus. Premjerai režisierius pasirinko Lietuvos teatro scenoje nė karto nestatytą vieno žymiausio pirmosios XX amžiaus pusės literatūros kūrėjo Thomo Manno pjesę „Fjorenca“. Tai vienintelė užbaigta Thomo Manno pjesė, parašyta 1906 m. J. Vaitkui asistuoja aktorius ir režisierius Ainis Storpirštis.

09 fjorenca

 „Hashi“ sezono uždarymas: Filmo „Mėlynas pavasaris“ peržiūra, 18 val.
VDU japonistikos klubas „Hashi“, K. Donelaičio g. 52

Japonistikos klubo nariai penktadienį siūlo pažiūrėti Toshiaki Toyoda režisuotą filmą.

blue-spring

Šventinių renginių ciklo „Iš širdies į širdį“ koncertas, 19 val.
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Kauno 1-osios muzikos mokyklos auklėtinių koncerte skambės kanklių, fleitos, smuiko, gitaros, fortepijono, violončelės ir saksofono melodijos.

„GM Gyvai“: Roland Tchakounte koncertas, 19 val.
Klubas „Combo“, Raudondvario pl. 107

Lietuvoje jau ketvirtą kartą viešės pasaulyje pripažįstamas bliuzo atlikėjas Roland Tchakounte. Šis originalus atlikėjas savo kūryboje sėkmingai maišo afrikietiškas tradicijas, jį paveikusių amerikiečių bliuzo atlikėjų įtaką bei išskirtinumą suteikiantį dainavimą gimtąja bamileke tarme.

Grupių „Wolfsome“ ir „Royce“ koncertas, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Scenoje – modernaus, klasikinio roko ir bliuzo samplaikos bei dark synth pop rock pareiškimas.

„PuntoJazz“ palėpės gimtadienis su „Baltuoju Kiru“, 20 val.
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Nors renginiai čia vyksta nuo neatmenamų laiku, pasirodo, oficialus šios erdvės gimtadienis – dar tik ketvirtas. Ne kartą įrodę savo artumą Kaunui čia šia proga suoks „Baltojo Kiro“ nariai.

14937200_1217179075024726_5761501758214056273_n

„Baltojo kaspino festivalis“: Grupės „Green walls“ koncertas, 21 val.
Baras „Dildė ir Akvarelė“, Vilniaus g. 16, Kaunas

Baras „Dildė ir akvarelė“ kviečia į stereotipus sulaužyti sieksiantį koncertą. Tarp grupės narių – krūva merginų, ir tai tikrai laužo stereotipą apie tai, kad rokas – vien vyrų muzika. „Manome, kad kuo daugiau merginų gros roką, tuo daugiau stereotipų apie tai, kas pridera tikroms moterims ir tikriems vyram bus sulaužyta, o juk šie stereotipai ir palaiko smurto kultūrą“, sako organizatoriai.

Koncertas „Polaris“, 21 val.
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

„Būsimoms žiemos stichijoms paruoš trys skirtingi muzikos reiškiniai: kabaretas, skoninga eklektika ir triukšmo suraižyti vietogarsiai“, – rašo renginio, į kurį pakvietė projektus „Vilkduja“ ir „Sala“ bei didžėjų Grįžulo ratai, organizatoriai.

Vakarėlis „Dark Delights: Inga Mauer“, 23 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Inga Mauer iš Hagos į Kauną atvyksta dar visiškai šviežiu debiutiniu mini-albumu, įkvėptu nulat keliaujant tarp Roterdamo ir Kiolno, gausiu tuštumos, užplūstančios oro uostuose ar nesuvokiamos begalybės, pasivejančios gimtosios Rusijos miškuose.

ŠEŠTADIENIS, lapkričio 10 d.

Japonijos meno parodos „Tokoshie“ atidarymas, 11 val.
N, Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo 25-osioms metinėms paminėti skirta paroda pristatys beveik 100 Japonijos menininkų darbų. Tai tapyba, tradicinė japonų tapyba, skulptūra, kaligrafija, grafika, fotografija.

10 japonija

Spektaklis vaikams „Žaisliuko istorija“, 11 val.
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Kasmet padėti Kalėdų Seneliui į maišus sukrauti dovanas atskuba fėjos. Kai Senelis iškeliauja pas vaikus, jo namuose fėjos kepa pyragus, kuria ir dainuoja daineles. Bet kartą ant slenksčio jos rado iš maišo iškritusį žaisliuką. Kaip sužinoti, kuriam vaikui jis buvo skirtas?

10 zaisliuko istorija

„Adventas partizaniškai“, 14 val.
Kleboniškio miškas

Laukia 10 km žygelis, partizaniškos dainos, istorijos, pasakotos pačių partizanų, ,,lobio paieška“ bei laužas ir jo vaišės. Registruokitės!

Koncertas „Fortepijono grandai“, 17 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Petras Geniušas ir jo kolega iš Indijos Fali Pavri atliks kompozitorių Franz Schubert, Frédéric Chopin, Maurice Ravel, George Gershwin kūrinius.

„Baltojo kaspino festivalis“: Šokinys-memorialas „debora“, 18 val.
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

Debora ir Jaelė – vienos iš seniausių kada nors giesmėse apdainuotų kovojančių moterų žmonijos istorijoje. Šokinyje-memoriale, kaip ir senovinėje giesmėje, kovojančios moterys vaizduojamos kaip šlovingos galiūnės, išvadavimo ir gerovės nešėjos, vertos atminimo ir sekimo.

10 sokinys

„Lenkų kino klubas“: Andrzejaus Wajdos retrospektyva. Filmas „Panelės iš Vilko“, 19:30 val.
Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Laisvės al. 106

Jarosławo Iwaszkiewicziaus apysakos „Panelės iš Wilko” („Panny Z Wilka”) ekranizacija, 1980 m. nominuota Oskaro apdovanojimui geriausio užienio filmo kategorijoje. Filme pasakojama apie keturiasdešimtmetį Wiktorą Rubeną, palūžusį dėl staigios draugo mirties ir nuvargintą monotoniško gyvenimo šalia Varšuvos esančiame dvare. 1928 m. Wiktoras apsilanko dėdės ūkyje ir netoliese esančiame Wilko dvare. Prieš penkioliką metų, prieš pat I-ojo pasaulinio karo pradžią, ten sutiko šešias jaunas seseris. Viena jau mirusi, penkios tapo suaugusiomis moterimis. Rubenas tik dabar supranta, koks jis buvo svarbus Wilko gyventojoms. Jo atvykimas sužadina prisiminimus, atgiję jausmai verčia apmąstyti likimus ir gyvenimo nesėkmes.

Koncertas „Psychedelia Negativa“, 20:30 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Lenkiškas sludge/punk, psychedelic doom ir hardcore/black’n’roll, lietuviškas sludge/stoner doom – tamsos šeštadienį pakaks.

SEKMADIENIS, gruodžio 11d.

Spektaklis „Kiškis pabėgėlis“, 12 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kodėl svetur laimės dažnai ieškome? Kodėl gimti namai atrodo nemieli? Kodėl neįvertiname savo gimto miesto, kaimo ir pan.?..

Pagal Liudviko Jakimavičiaus knygą „Lapė ir kaliošai“ sukurtame spektaklyje pasakojama, kaip smulkusis miško verslininkas kiškis Bernardetas nusprendė emigruoti iš gimto miško į Vilnių. Pakeliui sutiko ir likimo draugų – emigrantų iš Petruškos ūkio: kiaulę Kleopatrą, šunį Cezarį ir ožį Makedoną. Kaip jiems sekėsi, ar svetingas pasirodė svajonių miestas?

11 kiskis pabegelis

Ekskursija po Žako Lipšico parodą, 13 val.
M.Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Visi, nespėję į pirmąją ekskursiją, kviečiami su kuratore Aušra Rožankevičiūte pasinerti į Žako Lipšico (1891–1973) kūrybos parodą „Gyvenimas skulptūroje. Žakui Lipšicui – 125“.

11 lipcis

Filmas „Naktiniai gyvuliai“, 18:50 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Istorija apie meno galerijos savininkę ir jos praeitį, kuri sugrįžta romano rankraščio pavidalu.

Maršrutas spalio 18 – 20 dienoms
PENKTADIENIS, 10 18 Istorijų festivalis. „Keturių konfesijų sankryža“ Ramybės parkas „TepTepMusic: Keturių konfesijų sankryža“ – tai interaktyvus dokumentinių audio...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms
PIRMADIENIS, 10 07 80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1 Jau 80 metų veikiantis...
Maršrutas spalio 18 – 20 dienoms
PENKTADIENIS, 10 18 Istorijų festivalis. „Keturių konfesijų sankryža“ Ramybės parkas „TepTepMusic: Keturių konfesijų sankryža“ – tai interaktyvus dokumentinių audio...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms
PIRMADIENIS, 10 07 80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1 Jau 80 metų veikiantis...
#kaunaspilnas
Žymėkite savo nuotraukas #kaunaspilnas ir dalinkitės Kaunu. Kiekvieną mėnesį viena iš pažymėtų nuotraukų yra išleidžiama nemokamo atviruko formatu.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia