Maršrutas birželio 23-26 dienoms

Vladas Eidukevičius (1891-1941). Kauno vaizdas nuo Žaliakalnio (1938 m.) Drb., al., 87×150. Lietuvos dailės muziejaus archyvas

KETVIRTADIENIS, birželio 23 d.

Kariliono muzikos koncertas, 12 val.
Rotušės aikštė

12 tonų sveriantis, 48 varpų turintis išskirtinis muzikos instrumentas Joninių išvakarėse pradžiugins kauniečius. Iš Klaipėdoje vykusio festivalio į Gdanską keliaujantis karilionas vidurdienį stabtels Kauno Rotušės aikštėje, kur koncertą surengs karilionininkai Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis.
Keliaujančių karilionų pasaulyje yra nedaug – vos aštuoni. Vienas jų – Lenkijoje. Kaimynai lenkai turi tiek pat karilionų, kiek ir lietuviai – po tris.

Eugenijaus Varkulevičiaus tapybos ir videodarbų paroda, 11-19 val.
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Birželio 15 d. atidaryta paroda skirta pristatyti tapytojo, filmų bei muzikos kūrėjo ankstyvesnio laikotarpio videodarbus ir dabartines drobes vienoje ekspozicijoje. Abiejuose laikotarpiuose atsispindi dėmesys žmogaus santykiui su gamta, jį supančia aplinka. Beje, antrajame galerijos aukšte pristatomoje parodoje iš ciklo „Lūžio kartos vardai“galima susipažinti su ankstyvesne Eugenijaus Varkulevičiaus kūryba.

„Pastebiu, kad kartojasi vis ta pati melodija, neįsprausta į vieną temą ir logiškai artikuliuotus aprašymus, ieškau įvairovės, ir tai veda į kūrybinius ieškojimus. Man svarbu ne tiek prisiminimai ar praeitis, o dabarties laiko pojūtis, supanti aplinka. Šiuo laikotarpiu atradau save abstrakcijoje“, – teigia parodos autorius.

Paroda veiks iki rugpjūčio 28-osios, o ketvirtadieniais paveikslų galerija dirba ilgiau – iki 19 val.

Arcade žaidimų automato „Space Cake“ pristatymas, 18 val.
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

„Space Cake“ – analogų neturintis lietuviškas projektas kurtas iš aistros seniesiems klasikiniams arcade žaidimams. Kiekvienas žaidėjas, kuris augo 80 ar 90’tam dešimtmetyje, širdyje pajus apsalimą bei nostalgiją. Aparate įdiegti devintojo dešimtmečio eros labiausiai žaisti ir populiariausi žaidimai.

arcade

J. Duonelavičiūtės tapybos parodos „Savotiška sielos kalba“ atidarymas, 18:30 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56    

„Polinkį į tapybą bei apskritai meilę menui man padėjo suformuoti A. Martinaičio dailės mokykloje baigti mokslai bei sutikti žmonės. Tai buvo puiki mokykla, padėjusi išlaisvinti kūrybiškumą bei vizualizuoti idėjas. Stengiantis per daug neatitrūkti nuo pomėgio kurti, tikslingai pasirinkau Baldų ir medienos gaminių dizaino ir inžinerijos studijas Kauno Technologijos Universitete. Baigusi jas įsidarbinau pagal specialybę, tačiau laisvu metu vis neapleidžiu taip stipriai pamėgtos tapybos.

Savo pirmąją personalinę parodą pavadinau „Savotiška sielos kalba“ kadangi paveiksluose atsispindi tam tikros emocijos ir išgyvenimai, tai tarytum vaizdinis pasakojimas apie gyvenimą, žmogų, jo būsenas ir jausmus. Mano tikslas, kad stebėdami paveikslus žmonės nors šiek tiek atitrūktų ir pažvelgtų į savo vidų, išgirstų, ką sako jų sielos. Ir nors kiekvienas žmogus viską mato, jaučia ir supranta skirtingai, esu įsitikinusi, kad kai kurių žmonių sielos kalbos vis dėlto turi šiokių tokių panašumų“, – kviesdama į parodą, veiksiančią iki rugpjūčio 12 d., kalba Jolanta Duonelavičiūtė.

Filmas „(Ne)Tikros prancūziškos vestuvės“, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Buržua katalikų Klodo ir Marijos Vernelių šeima turi viską, apie ką galima svajoti: didelį namą puikioje vietoje, finansinį stabilumą, keturias gražuoles dukteris. Gyvenimas būtų beveik pasakiškas, jei tik trys jų dukterys nebūtų ištekėjusios už skirtingų religijų ir kilmės vyrų. Apie ketvirtąjį ir režisieriaus Philippe de Chauveron filmas. Priešpaskutinis „Romuvos“ seansas šį sezoną!

Vakarėlis Y Y Y, 20 val.
Baras „Movido“, Laisvės al. 54

Vengiantiems žiedų ir laužų – lakoniškai vinilinis vakaras su didžėjais B$K ir Noruišiu.

„Iron Maiden“ koncertas, 20 val.
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Legendinė roko ir metalo grupė „Iron Maiden“ areną sudrebins pasaulinio turo „The Book Of Souls“ koncertu. Tai – vienintelis grupės koncertas Baltijos šalyse. Tikėkimės, uždraustojo plakato istorija – tik į naudą.

Joninės VII forte: „Magijos takais“, 22 val.
Kauno tvirtovės VII fortas, Archyvo g. 61

Vasaros saulėgrįžos proga rengiamo orientacinio žaidimo metu bus keliaujama magijos takais ir bandoma išsiaiškinti, kokias paslaptis slepia VII forto sienos. Paparčio žiedo paieškos reikalauja begalinio ryžto, drąsos ir atkaklumo, tad atgauti jėgas bandysime ragaudami tik tvirtovės teritorijoje augančių žolynų užpilo bei pagal senovės lietuvių receptą ruoštų vaišių. Drauge įkursite didžiausią tvirtovės laužą, bursite vienas kito ateitį ir tradiciniais lietuvių šokiais pasitiksite pirmuosius ryto saulės spindulius.

magija

PENKTADIENIS, birželio 24 d.

Koncertas „Jonų melodijos“, 17 val.
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis

Karilionu skambins Raimundas Eimontas. Koncertai vyks ir šeštadienį bei sekmadienį 16 val.

ŠEŠTADIENIS, birželio 25 d.

Dirbtuvės „Kultūringas kinas“, 14 val.
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Dieną – phenakistoscope animacijos workshop‘as su VJ Oro pagalves, skirtas ir vaikams, ir suaugusiems. Užsiėmimų metu didžėjai rūpinsis viniliniu fonu. Naktinėje programoje nuo 22 iki 02 val. – keli lietuviški trumpametražiai filmai ir juosta „Artimos šviesos“.

SEKMADIENIS, birželio 26 d.

V. Eidukevičiaus tapybos paroda „Dailininkas klajūnas“, 11-17 val.
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Vladas Eidukevičius (1891–1941) – vienas garsiausių tarpukario Lietuvos tapytojų, kurio kūryba yra tartum tiltas tarp klasikinės ir moderniosios tapybos. Pasak Antano Gudaičio, jis vienintelis iš lietuvių dailininkų sulydė lietuvių tapybą su Vakarų tradicijomis ir išliko savitas. Didžiąją parodos dalį sudaro 3–4 dešimtmetyje sukurti portretai, kompozicijos, peizažai, pasižymintys apibendrinta, klasikine ir lakoniška kompozicija, sodriu koloritu, sudėtinga daugiasluoksne faktūra. Parodoje pristatomi V. Eidukevičiaus darbai – tik maža dalelytė jo didžiulio, po Europą išblaškyto, visuomenei iki šiol nežinomo kūrybinio palikimo. Paroda veiks iki rugpjūčio 28 d.

„Sekmadienio muzika“: NI&Co, 19 val.
Prisikėlimo bazilikos terasa, Žemaičių g. 31A

Po atviru dangumi koncertuos žaibiškai pasaulio koncertų sales užkariaujantis Naujų idėjų kamerinis orkestras NI&Co. Kolektyvas išlaiko daug kartų užsienio spaudoje aprašytą išskirtinumą. Be natų atliekama muzika, minimalistinis judesys, jautrus ir įtaigus ryšys su publika, dizainas, emocijas stipriai veikiančios koncertų programos. Visa tai sukuria akademinei muzikai netikėtą formą, nors kolektyvo nariai – ne tik studijavę Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje, bet ir prestižinėse Europos muzikos akademijose, o kai kurie – žinomų Lietuvos muzikų dinastijų atstovai.

NICO-990x557

Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms
PIRMADIENIS, 10 07 80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1 Jau 80 metų veikiantis...
Maršrutas spalio 4 – 6 dienoms
PENKTADIENIS, 10 04 „Fluxus Labas“: 25 milijonai dygsnių Žaliakalniui ir pasauliui, 10:30 „EBRU“ studija, Minties rato gatvė 10 Žaliakalnyje...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms
PIRMADIENIS, 10 07 80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1 Jau 80 metų veikiantis...
Maršrutas spalio 4 – 6 dienoms
PENKTADIENIS, 10 04 „Fluxus Labas“: 25 milijonai dygsnių Žaliakalniui ir pasauliui, 10:30 „EBRU“ studija, Minties rato gatvė 10 Žaliakalnyje...
#kaunaspilnas
Žymėkite savo nuotraukas #kaunaspilnas ir dalinkitės Kaunu. Kiekvieną mėnesį viena iš pažymėtų nuotraukų yra išleidžiama nemokamo atviruko formatu.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia