Maršrutas gegužės 30-birželio 2 dienoms

Inger-Johanne Brautaset  „Kelias į Aleppo“

PIRMADIENIS, gegužės 30 d.

Filmas „Išdavystė“, 18:45 ir 21:10
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Pagal tikrus įvykius sukurtoje jausmingoje dramoje „Išdavystė“ pasakojama visoje Prancūzijoje pagarsėjusi kontroversiška meilės istorija. Prancūzų polinkis į slaptus emocinius ryšius jau seniai yra tapęs savotiška kliše. Žavu ir koketiška tai gali pasirodyti tik žvelgiant labai paviršutiniškai. Pagrindiniams vaidmenims filme iki galo atsidavė dvi Prancūzijos kino žvaigždės – G. Gallienne ir A. Exarchopoulos. Šią aktorių porą kritikai įvardina kaip vieną stipriausių šių metų prancūziško kino duetų.

ANTRADIENIS, gegužės 31 d.

Paroda „Inteligentų šeima Pirmojoje Lietuvos Respublikoje“, 11-17 val.
Istorinė LR Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33

Birželio 19-ąją uždaroma ilgalaikė paroda „Inteligentų šeima Pirmojoje Lietuvos Respublikoje“, eigoje netgi pildyta labai įdomiais žmonių atneštais eksponatais: įspūdingais buities prietaisais, žaislais, vaikiškais, moteriškais ir vyriškais drabužiais bei aksesuarais. Tad jei dar neturėjote progos su ta šeima susipažinti, Istorinė LR Prezidentūra Kaune laukia jūsų. Taip pat vos prieš gerą savaitę atidaryta nauja paroda sodelyje: „Miesto bitės: žmonės ir jų darbai Kaune 1918–1940 m“.

paroda-inteligentu-seima-pirmojoje-lietuvos-respublikoje-51d2e5858fa68

Filmas „Trumanas“, 20 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Chulianas (Ricardo Darínas) ir Tomas (Javieras Cámara) po daugelio metų susitinka praleisti kelių dienų, tačiau jų pasimatymas tampa ir atsisveikinimu. Chulianui diagnozuota paskutinė vėžio stadija. Jis nutaria nesigydyti, o sutvarkyti visus svarbiausius reikalus: išdalyti savo nuosavybę, surengti savo paties laidotuves ir, svarbiausia, surasti naujus namus savo mylimam šuniui Trumanui. Šis filmas – draugystės ir meilės elegija. Šmaikštus ir nuoširdus drąsos susitaikyti su artėjančia mirtimi portretas.

TREČIADIENIS, birželio 1 d.

DVD „Lietuvių dokumentinio kino antologija“ pristatymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

VšĮ „Meno avilys“, siekdama aktualinti Lietuvos kino paveldą, sugrąžinti ir priminti lietuvišką kino dokumentiką, jau ne vienerius metus vykdo senų lietuviškų filmų skaitmeninimą ir restauravimą. Renginyje bus pristatytas naujai išleistas DVD leidinys „Lietuvių dokumentinio kino antologija“ bei parodyti restauruoti filmai. Lietuvos dokumentinio kino raidos kontekstą ir filmų kūrimo aplinkybes, pristatys projekto iniciatorė, kino istorikė Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

Filmų programa:
„Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966)
„Šimtamečių godos“ (rež. R. Verba, 1969)
„Kelionė ūkų lankomis“ (rež. H. Šablevičius, 1973)
„Neregių žemė“ (rež. Audrius Stonys, 1992)
„Jautrumo kaip duonos“ (rež. E. Zubavičius, 1979)
„Iliuzijos“ (rež. K. ir D. Matuzevičiai, 1993)

docu

Filmas „Juoda“, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Briuselyje siaučia per keturiasdešimt skirtingų gaujų. Kasmet vis daugiau paauglių įsitraukia į žiauriomis egzekucijomis, sekso orgijomis garsėjančių gatvės nusikaltėlių veiklą. 15-metė Mavela priklauso vienai tamsiaodžių, rasistų ir ypač negailestingų smurtautojų sambūriui „Juodasis Bronksas“, kuriam vadovauja artimi giminaičiai. Ji beprotiškai įsimyli policijos skyriuje atsitiktinai sutiktą charizmatišką Marvaną iš ypač priešiškos marokiečių gaujos „1080-ieji“. Nepalankios ir pavojingos aplinkybės verčia jauną porą rinktis brutalius ir lemtingus dalykus, kuriems akivaizdžiai nepritaria vyresnieji šeimų nariai. Mavela ir Marvanas trokšta būti kartu, mėgina slėpti aistras, susitikinėja slaptai, bet kartu nenori prarasti vadų pasitikėjimo. Deja, jie neišvengiamai pateks į sunkiai išsprendžiamą dilemą.

e5ca44e56285914d2e48c4cb6e08d047

KETVIRTADIENIS, birželio 2 d.

Lenkų ir lietuvių literatūros vakaras, 18 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Lietuvių PEN centras (LPENC), įkurtas 1989 metais, yra Tarptautinio PEN centro, įkurto 1921 m., narys. LPENC, įgyvendindamas Tarptautinio PEN klubo Chartijos idealus ir dalyvaudamas Lietuvos visuomeniniame bei kultūriniame gyvenime, gina kūrybinę rašytojų ir kitų kūrėjų laisvę, menininkus, pasaulyje persekiojamus už įsitikinimus, siekia, kad literatūra, nepriklausomai nuo ideologinių bei politinių doktrinų, būtų išsaugota kaip bendra tautų vertybė. Lenkijos PEN centras įkurtas 1925 m. ir nenutrūkstamai veikia iki šiol. Lietuvos ir Lenkijos PEN centrai bendradarbiavimą užmezgė 1994 m. kovo 21 d. Tuo metu Konrado celėje Vilniuje įvyko pirmasis lietuvių ir lenkų rašytojų susitikimas, kurio metu lietuvių ir lenkų rašytojai kreipėsi į savo šalių valdžią ir visuomenes, skatindami plėtoti draugiškus kaimyninius santykius.

Vakare dalyvaus Jakub Ekier, Natalia Malek, Adam Pomorski, Iwona Smolka, Adam Szostkiewicz, Eugenijus Ališanka, Vladas Braziūnas, Antanas A. Jonynas, Kornelijus Platelis.

Parodos „Kelias į Aleppo“ atidarymas, 17 val.
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Meno projektą „Kelias į Aleppo“ norvegų menininkė Inger-Johanne Brautaset pradėjo susižavėjusi senovės civilizacijų pėdsakais Sirijoje ir neolito laikotarpio miestų statiniais, kurie buvo atidengti archeologinių kasinėjimų metu. Paroda veiks iki rugpjūčio 8 d.

Spektaklis „Žemės ar moters“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis „Žemės ar moters” – daugelį metų Nacionaliniame Kauno dramos teatre rodomos pirmosios lietuviškos komedijos „Amerika pirtyje” tradicijos tąsa. Kaimo žmonių kasdienybė, alsuojanti paprastumu, harmonija bei meile savai žemei, vaizduojama pasitelkiant tradicinį lietuvišką humorą, spalvingus veikėjų charakterius bei nuo seno ašaromis ir juoku apipintą situaciją – piršlybas. Gaidys, senas jaunikis, pagaliau ryžtasi tuoktis. Tik ką rinktis – žemę ar moterį?

Vaižgantas pjesėje vaizdavo tradicinius lietuvių literatūros ir lietuviško kaimo tipažus, būtent komiškąją jų buities pusę. „Pjesė „Žemės ar moters“ – anekdotas, kurio veiksmo centre senbernis Gaidys, neapsisprendžiantis, ko nori iš gyvenimo. Nuolatinės tinkamos nuotakos paieškos sukuria dviprasmiškas, komiškas situacijas, kuriose jaunikis tampa norų įkaitu ir pajuokos objektu”, – pasakoja spektaklio režisierius Tomas Erbrėderis.

Maršrutas rugsėjo 18-21 dienoms
PIRMADIENIS, 09 18 „Kaunas Photo“ susitikimai su menininkais, 13:00 VDU, V. Putvinskio g. 23 Nuo 13:00 311 aud. vyks...
Maršrutas rugsėjo 11-14 dienoms
PIRMADIENIS, 09 11 Tyrėjų vakaras „Tyrimų laukas – Šilainiai (1)“, 18:00 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Šilainių...
Maršrutas rugsėjo 8-10 dienoms
Titulinė nuotrauka – šokio spektalis KALBĖK MAN TURGUJE, Žaliakalnio turgaus teatro festivalis’2016 PENKTADIENIS, 09 08 Kauno mugė „Ruduo 2017“,...
Maršrutas rugsėjo 4-7 dienoms
PIRMADIENIS, 09 04 Kauno meno mokyklos 95-mečio projektas „Be 5 min. 100“: Ekskursija ir paskaita, 12:00 A. Mackevičiaus g. 27...
Maršrutas rugsėjo 18-21 dienoms
PIRMADIENIS, 09 18 „Kaunas Photo“ susitikimai su menininkais, 13:00 VDU, V. Putvinskio g. 23 Nuo 13:00 311 aud. vyks...
Maršrutas rugsėjo 11-14 dienoms
PIRMADIENIS, 09 11 Tyrėjų vakaras „Tyrimų laukas – Šilainiai (1)“, 18:00 Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Šilainių...
Maršrutas rugsėjo 8-10 dienoms
Titulinė nuotrauka – šokio spektalis KALBĖK MAN TURGUJE, Žaliakalnio turgaus teatro festivalis’2016 PENKTADIENIS, 09 08 Kauno mugė „Ruduo 2017“,...
Maršrutas rugsėjo 4-7 dienoms
PIRMADIENIS, 09 04 Kauno meno mokyklos 95-mečio projektas „Be 5 min. 100“: Ekskursija ir paskaita, 12:00 A. Mackevičiaus g. 27...
#kaunaspilnas
Žymėkite savo nuotraukas #kaunaspilnas ir dalinkitės Kaunu. Kiekvieną mėnesį viena iš pažymėtų nuotraukų yra išleidžiama nemokamo atviruko formatu.
Load More
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia
Bendradarbiai
Artūras Bulota, Eglė Šertvyčūtė, Gunars Bakšejevs, Kęstutis Lingys, Kotryna Lingienė, Paulius Tautvydas Laurinaitis, Kipras Šumskas, Tautė Bernotaitė, Ana Čižauskienė, Virginija Vitkienė, Donatas Stankevičius, Teodoras Biliūnas, Dainius Ščiuka, Rokas Sutkaitis ir kiti.