Maršrutas gegužės 27-29 dienoms

PENKTADIENIS, gegužės 27 d.

Dominyko Gutausko parodos „Aš važiuoju traukiniu ir stebiu kaip tu plaukioji su orka“ atidarymas, 18 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

Vieno įdomiausių jaunųjų Kauno kūrėjų Dominykas Gutausko paroda panaši į atrakcioną. Situacijoms ir vizualiai išraiškai naudojama jo butaforinė aplinka. Autorius švelnina šį butaforinį spindesį ir aitrumą, daro jį priimtinesniu ir taip formuoja savitas istorijų linijas, kuriose veikiamas tikrovės suvokimas. Paroda žongliruoja dekoracijų kupino atrakciono vaizdais, kurie sukelia ir norėtus, ir netikėtus skirtingus pojūčius. Joje esančios tūrinės ir eksperimentinės kompozicijos – metaforų ir psichodelikos pripildytos dekoracijos.

„Afrikos kultūros dienos“, 17 val.
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Proga pažinti Afrikos žemyną baigiasi penktadienį. Du finaliniai minifestivalio renginiai – pokalbis su nevyriausybinių organizacijų konsultantu iš Ruandos Claude K. Migisha „Ruanda: dvidešimt metų po genocido – kelias į sėkmę“ ir susitikimas su Kaune studijuojančių afrikiečių bendruomene.

Ūž-darymas:12-12
Laisvojo meno buveinė „Raudonas namas“, Veiverių g. 64

Meno buveinės uždarymo ceremonija vyks 12 valandų ir ne tik joje – pasivaikščiodami krantine rasite improvizuotas „Ana-logika“ instaliacijas, 17 val. Karo muziejuje klausykitės varpų muzikos koncerto, o pačiame name nuo 20 val. vyks Arno Mikalkėno, Tomo Razmaus, grupės A-R-T, Giedriaus Balbierio, Marijaus Butkevičiaus, Armanto Gečiausko, Vytauto Steponavičiaus ir kitų aktyvistų pasirodymai.

13263768_869599679836285_287566408613620721_n

„Wild Reason“ ir „Linchette Marcel“ koncertai, 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Post grunge kolektyvas iš Vilniaus susitinka alternatyvaus roko grupę iš Kauno. Visi kartu muzikantai išgręžia gegužės naktį iki galo.

Sezono uždarymas, 23 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Visi geri dalykai baigiasi… smagu, kad pastarasis tik vasarai“, – romantiškai į naktinius šokėjus kreipiasi „Lizdo“ šeimininkai, susiruošę išeiti atostogų. Ta proga už pulto – Pakas, „Tarp Dviejų Aušrų“ komanda, Adeph, OKPC ir kiti didžėjai.

Filmo „Komuna“ premjera, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Vienas iš keturių „Dogmos“ „muškietininkų“ Thomasas Vinterbergas gyveno šiaurės Kopenhagoje susikūrusioje Nordgorgo komunoje drauge su tėvais nuo 1976 m. iki 1985 m. Asmeninius patyrimus jis pirmiausia suguldė į pjesę, kurią rašė kartu su profesoriumi ir kultiniu scenaristu Mogensu Rukovu (jis paliko šį pasaulį 2015 m. gruodį). Pjesė buvo suvaidinta Vienos teatre. Sėkmingą spektaklį filmo scenarijui jis adaptavo kartu su „Oskaro“ premijai nominuotos „Medžioklės“ autoriumi Tobiasu Lindholmu (jis taip pat „Karo“ režisierius).

ŠEŠTADIENIS, gegužės 28 d.

Baletas vaikams „Gėlių pasaka“, 12 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nerijaus Juškos baleto mokykla pristato baleto spektaklį vaikams „Gėlių pasaka“.
Tai stebuklinga elfuko istorija kur atgyja gėlės stebuklingame miške. Spektaklyje skamba nuostabi ir užburianti Johano Štrauso muzika.
„Kopūstuose rasti vaikai ir muzika“, 18 val.
Kopūstų laukas, Žemieji šančiai

Buvusioje karinio miestelio teritorijoje, bendruomenės pastangomis tapusioje vieša kūrybine erdve – vaikų muzikos šventė, skirta Vaikų dienai. Muzika, žaidimai, animaciniai filmai ir senovinėje keptuvėje kepti čirviniai blynai – tai dar ne visi šventės akcentai.

„Known Artist“ koncertas, 20:20 val.
Baras „Skliautas“, Rotušės a. 26

Niekur negirdėtas duetas „Known Artist “ baro „Skliautas“ paskandins electro soul skambesyje.

„Remembering Buena Vista Social Club“, 21:30 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„Buena Vista Social Club“ primena virusą, užkrečiantį totaliai visus, kas jį girdėjo, aistringa meile kubietiškai muzikai. Jų muzika kviečia pakeliauti visu kubietiškos muzikos stilių spektru. Ypatingoji, šeimyninė, profesionalių muzikantų komanda, padovanos savaip interpretuotus „Buena Vista Social Club“ kūrinius.

SEKMADIENIS, gegužės 29 d.

Retro mugė
S. Dariaus ir S. Girėno g. 29A

Esminė priežastis, kodėl turėtumėte nepraleisti šio renginio – restauruoto lietuviško automobilio „Svajonė“, sukurto 1972 m., pristatymas.

Parodos „Nuo realizmo iki objekto. Pasaulio lietuvių menas Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“ uždarymas, iki 17 val.
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Sekmadienis – paskutinė diena įvertinti jubiliejinę Lietuvos išeivijos dailės fondo parodą, kurioje – išeivijos menininkų darbai nuo XX a. pradžios iki šių dienų, tarp jų – Aido Bareikio, Ray Bartkaus, Kazio Daugėlos, Stasio Eidrigevičiaus, Prano Gailiaus, Adomo Galdiko, Vytenio Jankūno, Česlovo Janušo, Rūtos Jusionytės, Vytauto Kasiulio, Žilvino Kempino, Algimanto Kezio, Prano Lapės, Juliaus Ludavičiaus, Ievos Martinaitytės-Mediodios, Viktoro Petravičiaus, Jono Rimšos, Antano Rūkštelės, Pauliaus ir Svajonės Stanikų, Elenos Urbaitytės-Urbaitis, Adolfo Valeškos, Adomo Varno, Vytauto Osvaldo Virkaus, Viktoro Vizgirdos, Kęstučio Zapkaus, Vladislovo Žiliaus ir Kazimiero Žoromskio kūriniai.

Spektaklio „Skaičius“ premjera, 19 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Pjesė „Skaičius“ – tai mokslinių klonavimo eksperimentų išprovokuota pranašystė ir žmogiškosios tapatybės apmąstymas. Tai – košmaras, vaizduojantis, ko klonavimas vieną dieną gali pareikalauti iš mūsų širdžių ir protų.

Britų dramaturgės Caryl Churchill kūrinys „Skaičius“ priešina du pasaulius – racionalų ir mums nepažįstamą mokslo bei egzistencinį, psichologiškai subtilų žmonių santykių pasaulį.

„Mes turime 99% tų pačių genų kaip ir kiekvienas kitas žmogus. Mes turime 90% tų pačių genų kaip šimpanzė. Mes turime 30% to paties kaip ir salotos. Ar tai bent kiek tave pralinksmina? Man patinka mintis apie salotas. Taip jaučiu, kad priklausau.“ (Citata iš pjesės)

Spektaklis_skaicius_repeticija_1

Maršrutas lapkričio 20-23 dienoms
PIRMADIENIS, 11 20 „Scanorama“: „Šiška Deluxe“, 16:20 „Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49 Janas Cvitkovičius (g. 1966) yra slovėnų...
Maršrutas lapkričio 17-19 dienoms
PENKTADIENIS, 11 17 NATO centro direktoriaus William Alberque paskaitos, 14:50 ir 17:30 VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, V....
Maršrutas lapkričio 13-16 dienoms
PIRMADIENIS, 11 13 Teksto, muzikos ir vaizdų sintezė „Ledo salos“, 18:00 Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57...
Maršrutas lapkričio 10-12 dienoms
PENKTADIENIS, 11 10 „Zero Waste Kaunas: Pradedam!“, 15:00 „Vero Coffee House“, Maironio g. 7 Iniciatyvos autoriai kviečia užsukti tuos,...
Maršrutas lapkričio 20-23 dienoms
PIRMADIENIS, 11 20 „Scanorama“: „Šiška Deluxe“, 16:20 „Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49 Janas Cvitkovičius (g. 1966) yra slovėnų...
Maršrutas lapkričio 17-19 dienoms
PENKTADIENIS, 11 17 NATO centro direktoriaus William Alberque paskaitos, 14:50 ir 17:30 VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, V....
Maršrutas lapkričio 13-16 dienoms
PIRMADIENIS, 11 13 Teksto, muzikos ir vaizdų sintezė „Ledo salos“, 18:00 Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57...
Maršrutas lapkričio 10-12 dienoms
PENKTADIENIS, 11 10 „Zero Waste Kaunas: Pradedam!“, 15:00 „Vero Coffee House“, Maironio g. 7 Iniciatyvos autoriai kviečia užsukti tuos,...
#kaunaspilnas
Žymėkite savo nuotraukas #kaunaspilnas ir dalinkitės Kaunu. Kiekvieną mėnesį viena iš pažymėtų nuotraukų yra išleidžiama nemokamo atviruko formatu.
Load More
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia
Bendradarbiai
Artūras Bulota, Eglė Šertvyčūtė, Gunars Bakšejevs, Kęstutis Lingys, Kotryna Lingienė, Paulius Tautvydas Laurinaitis, Kipras Šumskas, Tautė Bernotaitė, Ana Čižauskienė, Virginija Vitkienė, Donatas Stankevičius, Teodoras Biliūnas, Dainius Ščiuka, Rokas Sutkaitis ir kiti.