Maršrutas gegužės 2-5 dienoms

PIRMADIENIS, gegužės 2 d.

Karikatūrų parodos „Mūzos šypsosi 2016“ atidarymas
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Nuo gegužės 2-osios eksponuojamos parodos dalyviai: Alvydas Ambrasas, Rokas Beresniovas (JAV), Vladimiras Beresniovas, Andrius Deltuva, Alvydas Jonaitis, Saulius Medžionis, Igoris Paščenko (Rusija), Algirdas Radvilavičius, Marta Stirblytė-Valaikienė, Edmundas Unguraitis. Paroda veiks iki gegužės 27 d.

„Dizaino savaitė 2016“: pirmoji diena
„Pienocentras“, Laisvės al. 55

Visą savaitę istoriniame „Pienocentro“ bendrovės pastate ir kitose miesto erdvėse bruzdės, ūš, šėls ir kitaip veiks tradicinė „Dizaino savaitė“. Verta užsukti kasdien, o pirmadienį laukia:

16:00 val. atidarymo žodis
17:00 val. Svetlanos Baturos fotografijos parodos „Šokio anatomija“ atidarymas. Atidarymo metu vyks improvizuojančių šokio teatro „Aura“ šokėjų pasirodymas
17:30 val. Dizaino savaitė 2016 ekspozicijų „Pienocentro“ rūmuose atidarymas. Visi dalyviai pristato lankytojams savo ekspozicijas.
18:00 val. M. Drėmaitės knygos „Progreso meteoras. Modernizacija ir pramonės architektūra Lietuvoje 1920 – 1940 m.“ pristatymas.

meteoras

„Menų savaitės“ atidarymas, 20 val.
Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakultetas, A. Mackevičiaus g. 27

Gegužės 2 – 6 dienomis prasideda jau tradicija tapusi įvairių meno sričių sintezės išraiška – „Menų savaitė“. Šiais metais visos veiklos bus siejamos bendros temos – bendruomenės su(si)telkimas. Kiekvieną savaitės dieną vyks įvairūs renginiai – kūrybinės dirbtuvės, diskusijos, koncertai, konferencijos. Pirmadienio vakarą Pelėdų kalne bus įžiebti šviestuvai, vyks atidarymo koncertas.

„Jazzlong“: „As Cores Ricas Do Brazil“, 20 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„As Cores Ricas Do Brasil“ („Sodriosios Brazilijos spalvos“) – tai jungtinis tarptautinis džiazo muzikantų projektas. Iš jų kiekvienas jaučia asmenišką ryšį su braziliška muzika dėl skirtingų patirčių. Šis koncertas – paskutinis sezono uždarose patalpose susitikimas su ciklu „Jazzlong“.

ANTRADIENIS, gegužės 3 d.

Susitikimas su suomių fotomenininku Henrik Duncker, 13:15 val.
VDU centriniai rūmai, S. Daukanto g. 28

Ironiškosios socialinės kritikos fotografijoje pradininkas Henrik Duncker į Kauną atvyko KAUNAS PHOTO festivalio kvietimu. Čia fotomenininkas atliks tarptautinio projekto – „Flaneur: naujieji urbanistiniai naratyvai“ meninę rezidenciją, kurios metu dvi savaites kurs fotografijų seriją apie Savanorių prospektą – vieną dinamiškiausių ir kontrastingiausių Kauno gatvių. Henrik Duncker, nenukrypdamas nuo savo kūrybinio braižo, Kaune fotoobjektyvu tyrinės parduotuvių paskirtis, socialines ir komercines jų funkcijas. Susitikimo metu fotomenininkas ne tik pristatys savo kūrybą, aptars kūrybinius užmojus Kaune, bet ir atsakys į rūpimus klausimus.

„Dizaino savaitė 2016“: „Hub Camp Socialinės inovacijos Kaunui“, 16 val.
„Pienocentras“, Laisvės al. 55

Savo idėjomis, patirtimi, vizijomis ir užsidegimu dalinsis pokyčių mieste pilotai – nuo gatvės meno festivalio „Nykoka“ iki „Šančių kiosko“. Diskusijos ir prisistatymai – iki pat vėlyvo vakaro.

Susitikimas su Danieliumi Sodeika, 16 val.
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Susitikimas su skulptoriumi, scenografu, instaliacijų kūrėju Danieliumi Sodeika vyks jo naujausioje parodoje. Simboliai ir ženklai yra D. Sodeikos skulptūrų bei instaliacijų savastis. Nesvarbu, kokį kūrinį menininkas sukurtų, jame yra išsaugomas literatūriškumas, teatrališkumas ir žaismingumas. Šioje parodoje pristatomoje instaliacijoje drauge su autoriumi ieškosite atpažįstamų simbolių, juos interpretuosite pagal savo patirtį ir suvokimą, taip bandydami perskaityti kūrinio reikšmę. Susitikimo metu kartu su renginio moderatore tapytoja Egle Velaniškyte galėsite paklaidžioti D. Sodeikos kūrybos labirintais.

„Stilingas kinas“: „Didis grožis“, 20 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Į „Dizaino savaitės“ renginių jūrą isilieja ir kinas – antradienio vakarą, jei dar nematėte, turėsite puikią progą išvysti vieną stilingiausių pastarojo metų filmų, italo Paolo Sorrentino režisuotą juostą „Didis grožis“.

TREČIADIENIS, gegužės 4 d.

Diskusija „Jaunimo perspektyvos Kaune: būsimasis Detroitas ar Rytojaus Miestas?“, 11:15 val.
Akademinis politologų klubas, Gedimino g. 44-103

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete gegužės 3-7 dienomis vyksta tradicinės fakulteto dienos. Ta proga trečiadienį vyks nevyriausybinės organizacijos Akademinio politologų klubo organizuojami priešrinkiminiai debatai „Jaunimo perspektyvos Kaune: būsimasis Detroitas ar Rytojaus Miestas?“. Diskusijos tikslas – sužinoti, kokios galimybės netolimoje ateityje laukia jauno žmogaus mūsų valstybėje ir koks šiandieninis jaunimo santykis su antru pagal dydį Lietuvos miestu – Kaunu. Ar Kaunas, tai perspektyvomis ir idėjomis grįstas „Rytojaus“ miestas? O gal tik emigracijos, nusikaltimų kamuojamas, mažai vilties turintis būsimasis „Detroitas“?
„Dizaino savaitė 2016“: „TẽKA Krantinės dirbtuvės“
„Pienocentras“, Laisvės al. 55

TẽKA yra Nemuno krantinės bendruomenė ir atgaivinimo iniciatyva, kuria siekama kultūrinėmis priemonėmis sugrąžinti miestiečius prie vandens. Krantinės dirbtuvių metu vyks kūrybiniai bei edukaciniai renginiai, bus pristatomos interaktyvios instaliacijos, video peržiūros.

teka

Parodos „Maironio laurų vainikas“ atidarymas, 16 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Tai bus jau penktoji paroda iš ciklo „Istorija, verta muziejaus“. Parodą pristatys Senosios literatūros skyriaus vedėja Regina Mažukėlienė. Parodos pagrindinis akcentas – itin retai rodomas eksponatas: laurų vainikas, kuriuo Maironis buvo apvainikuotas 1932 m. gegužę Latvijoje.

vainikas

KETVIRTADIENIS, gegužės 5 d.

„Dizaino savaitė  2016“: ketvirtadienio renginiai
„Pienocentras“, Laisvės al. 55

Kaip jau pabrėžėme, į istorinį „Pienocentro“ pastatą šią savaitę verta užsukti kasdien. Išsamią renginių programą rasite „Dizaino savaitės“ puslapyje, o mes kreipiame dėmesį į ketvirtadienį:

11-15 val. Dress in Felt „Veltinio aksesuarų gamybos dirbtuvės“
17 val. Lijos Janauskienės paskaita: Aprangos raida Lietuvoje 1919-1940 m. tarp Rytų ir Vakarų
18 val. Linos Preišegalavičienės monografijos „Lietuvos tarpukario interjerai 1918-1940“ pristatymas

Parodos „Atstumai be ribų“ atidarymas, 17 val.
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kauno dailės gimnazija šiais metais švenčia 70-mečio jubiliejų, todėl buvo sumanyta organizuoti mokyklos absolventų įvairių sričių šiuolaikinio meno parodą „Atstumai be ribų“. Paradoksalus parodos pavadinimas, konceptualiai talpinantis savyje priešpriešą, nurodo į tam tikrą atkarpą, nuotolį, distanciją tarp atitinkamų taškų, tačiau kartu byloja apie sienų elastingumą, nuolatinį kitimą, judėjimą.
Šios parodos dalyvių: Audriaus Arlausko, Ausmos Bankauskaitės, Indrės Baronės (Šataitės), Karolinos Bielskytės, Kazimiero Brazdžiūno, Manto Daujoto, Milenos Grigaitienės, Aušros Jasiukevičiūtės, Indrės Jaskūnienės, Jolantos Kyzikaitės, Eglės Knyzės, Linos Kusaitės, Agnės Liškauskienės, Igno Maldžiūno, Tado Maksimovo, Martyno Martišiaus, Sauliaus Paliuko, Eglės Gelažiūtės-Petrauskienės, Grytės Pintukaitės, Monikos Plentauskaitės, Tautvilo Povilionio, Andriaus Pukio, Miglės Pužaitės, Airidos Rekštytės, Mildos Sležaitės, Gabrielės Šermukšnytės, Onos Šmitaitės, Vaidos Tamoševičiūtės, Jurgos Užkurnytės, Eglės Vaitulevičiūtės, Karolio Vaivados, Mariaus Zavadskio kūrybinis kelias, pirmieji rimtesni vaizduotės ir kūrybiškumo blyksniai gimė Kauno dailės gimnazijos erdvėse – čia ėmė skleistis šiuo metu aktyviai kuriančių menininkų kūrybinis mąstymas ir formuotis požiūris į juos supantį pasaulį.
Paroda veiks iki birželio 5-osios, o gegužės 28 d., šeštadienį, 15.28 val. įvyks menininkių dueto Vaidos Tamoševičiūtės ir Dainos Pupkevičiūtės performansas „Ilgesio o“.

Grupės „Solo Ansamblis“ koncertas, 20 val.
Klubas „Largo“, Vaistinės skg.

Šiuolaikinės lietuviškos muzikos platformoje Solo Ansamblis išsiskiria elektra pulsuojančiais, lo-fi bei gyvų instrumentų skambesiu persidengiančiais garsais. Į juos įpinami vidine patirtimi ir asmenine filosofija pagrįsti lietuviški tekstai.
Paskutiniu metu grupė pasuko tamsesnės, griežtesnės, alternatyvesnės muzikos link. Tai – muzika klausymui, muzika šokiui, muzika protui ir muzika sielai.

Grupės „Garbanotas Bosistas“ koncertas, 21 val.
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Gėlės iš kolonėlių jau tuoj persikels į laukus ir pievas, bet kol dar laukai nemargi ir nekvapnūs užsukit paskutinį kart prieš vasarą po stogu, išlydėsim pavasarį, pasitiksim šilumą, jūrą, žiedus, saulę, maikes trumpom rankovėm ir vitaminus“, – kviečia grupė.

Maršrutas spalio 21 – 24 dienoms
PIRMADIENIS, 10 21 VDA studentų grafikos darbų paroda, 8:00 – 16:00 VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4 Šių metų...
Maršrutas spalio 18 – 20 dienoms
PENKTADIENIS, 10 18 Istorijų festivalis. „Keturių konfesijų sankryža“ Ramybės parkas „TepTepMusic: Keturių konfesijų sankryža“ – tai interaktyvus dokumentinių audio...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 21 – 24 dienoms
PIRMADIENIS, 10 21 VDA studentų grafikos darbų paroda, 8:00 – 16:00 VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4 Šių metų...
Maršrutas spalio 18 – 20 dienoms
PENKTADIENIS, 10 18 Istorijų festivalis. „Keturių konfesijų sankryža“ Ramybės parkas „TepTepMusic: Keturių konfesijų sankryža“ – tai interaktyvus dokumentinių audio...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
#kaunaspilnas
Žymėkite savo nuotraukas #kaunaspilnas ir dalinkitės Kaunu. Kiekvieną mėnesį viena iš pažymėtų nuotraukų yra išleidžiama nemokamo atviruko formatu.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia