Maršrutas lapkričio 27-29 dienoms

Kaip niekad daug animacijos ir daug, daug šiltų dainų – šįkart linkim išties šviesaus laiko, kad ir kokia tamsa tvyrotų už lango. Savaitgalio epicentre – šeštadienio vakarą įvyksiantis eglutės įžiebimas Rotušės aikštėje, bet ir prieš, ir po šio žiemos akcento verta praleisti kelias valandas tyrinėjant Kauną. Gal net ekskursijoje?

PENKTADIENIS, lapkričio 27 d.

Animacinis filmas „Porco Rosso“, 18 val.

Kaip tik šią savaitę muziejų rubrikoje rekomendavome užsukti į Sugiharos namus, kur įsikūręs ir Japonijos mylėtojų klubas „Hashi“. Čia kažkas įdomaus vyksta penktadienį, o šį bus rodomas kultinio japonų kūrėjo Hayao Miyazaki animacinis filmas „Porco Rosso“. Seansas nemokamas, organizatoriai išvirs arbatos, telieka atsinešti ką nors skanaus.

Festivalio „Iš arti“ gala koncertas, 18 val.

Savaitę vykęs tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“ atsisveikina ypatingu renginiu. Kauno valstybinėje filharmonijoje viešėsiantis Liepojos simfoninis gintarinio garso orkestras atliks Vidmanto Bartulio kūrinio „Ilgo ilgo kelio pabaiga“ premjerą bei tris latviškus kūrinius, parašytus tarp 1935 ir 1957 metų.

Vakarienė-performansas „Dinner with Simone“, 18 val.

VDU teatre penktadienio vakarą vyks improvizacijos dirbtuvių (žr. titulinę nuotrauką) aptarimas, kurio metu ir dalyviai, ir žiūrovai bus kviečiami susėsti už vieno bendro vakarienės stalo, tapsiančio erdve klausimams ir pokalbiams. O gal ir dar vienu improvizacijos seansu? Įdomu, nes kviečiami ir tie, kurie dirbtuvėse nedalyvavo.

Eglės Sirvydytės ir grupės „Alright Gandhi“ koncertas, 20 val.

Iki laimės ašarų skaidraus balso savininkė Eglė Sirvydytė su savo bičiulių iš Vokietijos grupe „Alright Gandhi“ ketvirtadienio vakarą būrė sostinės publikai, o pačiu prašmatniausiu metu – penktadienį – atvyksta ir pas mus. Vidinėje „Ryšių kiemelio“ salėje laukia šviesios, bet ambicingos muzikos koncertas.

„Naktiniai paukščiai“ su Neville Watson, 22 val.

Didžiosios Britanijos prodiuseris ir didžėjus Neville Watson – tikras house scenos senbuvis, ir buvo tik laiko klausimas, kada jis pirmąkart atvyks į Lietuvą. Smagu, kad debiutui pasirinko Kauno klubą – M. Žilinsko galerijos pašonėje susuktą „Lizdą“.

ŠEŠTADIENIS, lapkričio 28 d.

Atvirų durų diena Kauno mečetėje, 10-19 val.

Nėra tinkamesnės progos užsukti į svečius nei tada, kai šeimininkas nieko nelaukęs pats plačiai atveria tau duris. Nuo pat ryto šeštadienį vienintelėje Lietuvoje mūrinėje mečetėje veiks kelios parodos, vyks paskaitos, kvepės kava ir bus galima užduoti klausimų.

mecete

Ekskursija „Diplomatinis Kaunas“, 12 val.

Šeštadienį perpiet susitikusius prie Istorinės Prezidentūros laiko mašina nuveš beveik 100 metų atgal. Per trejetą valandų pakeliausim po vadinamąją „ambasadų gatvę“ (aha, jau sudominom?), apžiūrėsim istorinius valdžios pastatus ir sužinosim daug slaptų faktų apie tarpukario Kauną.

Eugenijaus Barzdžiaus fotografijos parodos atidarymas, 14 val.

Jaunosios kartos fotomenininkas Eugenijus Barzdžius save tarptautiškai pristato kaip [Eu:ge’nius Barz’juice]. Iki gruodžio 27-osios Kauno fotografijos galerijoje veiksiančioje jo parodoje – trys konceptualiosios dokumentikos ciklai „Pelkės derlius“, „Sąsajos“ ir „Banglaužiai“.

Eugenijus_barzdzius

Šeštadienio salionas, 14 val.

Pats metas rūpintis, ką kiši į kojines ar dėsi po egle, dirbtine, tikra ar įsivaizduojama. Lietuvių kurti bei gaminti dalykai visuomet malonesni, tiesa? Meno studija virtusioje sinagogoje vienai popietei įsikurs mugė-turgelis-salionas, kuriame tilps keliolikos įvairių kūrėjų bei jų pardavėjų „atstovybės“.

12250151_1001226636567529_4418820603895720649_n

Animacinių filmų festivalis „Tindirindis“, 14 val.

Tarptautinis ne tik vaikams skirtas festivalis Kaunui šiemet skiria vieną dieną, kurią kviečia praleisti M. Dobužinskio kultūros ir estetinio lavinimo centre (V. Krėvės pr.). Šeštadienio popietę – retrospektyvinė kelių režisierių ir laikmečių programa. Be bilietų, tad jokių atsikalbinėjimų.

Grupės „Abudu“ koncertas, 20:30 val.

„Ryšių kiemelyje“ antrą vakarą iš eilės aidės garsai – į vieną pirmųjų savo koncertų kviečia jaunųjų šakiečių grupė „Abudu“. Tarp jos narių – prodiuserių čempionate „Ritmo kovos“ dar būdamas gerokai nepilnametis sužibėjęs NAPO, tiesa, elektronikos „Abudu“ kūryboje, beje, dar beveik neviešintoje internete, daug mažiau, nei roko. Bet po pasirodymo bus ir diskoteka.

SEKMADIENIS, lapkričio 29 d.

Vaikų menų festivalis, 11 val.

Pirmasis Lietuvoje! Ir iškart „Žalgirio“ arenoje. Visą sekmadienį pačios įvairiausios veiklos įvairaus didumo (ar mažumo?) vaikams, nuo pantomimos ir kitų teatrų iki brazilų kovos bei šokio meno capoeira. Organizatoriai teigia, kad laukia visų nuo 0 iki 14 metų, bet veiklos čia ras ir vyresni. Tai yra, tie, kurie atlydės.

12195076_958395390911069_4691912135309525842_o

Filmas „Keliaujantys paukščiai“, 14 val.

Ką daryti, kai tau prieš nosį iš kiaušinio, kurį draugė gavo dovanų, išsirita ančiukas, laikantis tave mama? Na, o tavo tėvai tuo nėra patenkinti? Žinoma, leistis į kelionę. Kartu su dviem draugėm keliausime kino centre „Romuva“.

Miuziklas „Karmen“, 18 val.

Pirmoji šios premjeros data – penktadienis, bet ir sekmadieniui Muzikiniame teatre nebeliko bilietų… Gal sugundysim pasiplanuoti vėlesnį apsilankymą? Juk naujasis „Karmen“ – tai šiuolaikinė, dabar vykstanti istorija, paremta Prospero Mérimée novele, kurią labiausiai išgarsino tuo pačiu pavadinimu sukurta G.Bizet opera.

karmen

Maršrutas spalio 18 – 20 dienoms
PENKTADIENIS, 10 18 Istorijų festivalis. „Keturių konfesijų sankryža“ Ramybės parkas „TepTepMusic: Keturių konfesijų sankryža“ – tai interaktyvus dokumentinių audio...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms
PIRMADIENIS, 10 07 80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1 Jau 80 metų veikiantis...
Maršrutas spalio 18 – 20 dienoms
PENKTADIENIS, 10 18 Istorijų festivalis. „Keturių konfesijų sankryža“ Ramybės parkas „TepTepMusic: Keturių konfesijų sankryža“ – tai interaktyvus dokumentinių audio...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms
PIRMADIENIS, 10 07 80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1 Jau 80 metų veikiantis...
#kaunaspilnas
Žymėkite savo nuotraukas #kaunaspilnas ir dalinkitės Kaunu. Kiekvieną mėnesį viena iš pažymėtų nuotraukų yra išleidžiama nemokamo atviruko formatu.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia