Maršrutas spalio 19-22 dienoms

Šią savaitę Kaune galima nusikelti į svingo laikus aname šimtmetyje ar Bulgarijos vidurinę, įvertinti Nacionalinio dramos teatro premjerą, apžvelgti medijų meno raidą Lietuvoje, atšvęsti Šilainių gimtadienį, išskristi su džiazu Aleksote ir, ir, ir… Kad nepasiklystum, sudarėm maršrutą, galiojantį iki penktadienio. O tuomet bus naujų pasiūlymų.

PIRMADIENIS, spalio 19 d.

Filmas „Pamoka“, 18:30

Europos Parlamentas kasmet skiria LUX kino apdovanojimą – juo siekiama skatinti kultūrų dialogą ir palaikyti Europos kinematografiją. Praėjusiais metais LUX – ir daugybe kitų prizų – įvertinta lenkų juosta „Ida“, o šiemet į finišo tiesiąją iškeliavo trys filmai „Mediterranea“ (rež. Jonas Carpignano), „Mustangės“ (rež. Deniz Gamze Ergüven) ir „Pamoka“ (rež. Kristina Grozeva ir Petar Valchanov). Pastarajame pasakojama apie jauną bulgarų mokytoją Nadeždą, balansuojančią tarp tiesos ir nusikaltimo. Seansas „Forum Cinemas“ – nemokamas, bilietą pasiimsite kasoje.

ANTRADIENIS, spalio 20 d.

Spektaklis „Didis blogis“ (rež. Árpádas Schillingas), 18:00

Dramos teatre svečiuojasi kolegos iš Vilniaus. Vengrų režisierius Árpádas Schillingas ir dramsturgas Marius Ivaškevičius Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje šį rudenį pristatė premjerą – šiame darbe tvyro karo nuojauta, o savo pačių vardais ir veidais dalyvauja aktoriai Valentinas Masalskis, Nelė Savičenko, Vaiva Mainelytė, Diana Anevičiūtė, Vitalija Mockevičiūtė, Jevgenija Gladij, Rasa Samuolytė, Beata Tiškevič, Dainius Gavenonis, Martynas Nedzinskas, Gytis Ivanauskas, Valentinas Novopolskis.

dididsblogis

„Geriausios 2015 metų KANŲ LIŪTŲ reklamos“, 19:00 ir 22:00

Ir vėl į „Forum Cinemas“ – šįkart ne filmų, o to, kas būna prieš juos, po jų, dažnai ir paslėpta viduje. Aukščiausiais balais reklamos festivalyje Kanuose įvertintos reklamos neretai nori ir gali būti pristatomos kaip atskiras meno žanras. Ir net reklaminė peržiūrų kampanija šiemet Lietuvoje susilaukė audringo dėmesio.

TREČIADIENIS, spalio 21 d.

Tarptautinė konferencija „Shifting Inter-Regional Balance: EU-East Asia Economic Cooperation“, 10:00

Kasmet VDU Azijos studijų centro rengiamos konferencijos tema 2015-aisiais – ekonomika, ypač prekyba ir ekonominiai santykiai tarp ES ir Rytų Azijos šalių. Savo patirtimi dalinsis Nacionalinio Chengchi universiteto Taivane prof. Liou Tohai bei Taivano stipendijos gavėja, ekonomistė, dr. Aušra Maldeikienė. Tad, jei domiesi tarpregionine prekyba ar tarptautiniais santykiais, gali tikrai naudingai praleisti trečiadienį VDU Mažojoje salėje.

Festivalio „Centras“ ir parodos „Remediacija“ atidarymas, 18:00

Medijų meną Lietuvoje apžvelgiančios parodos „Remediacija“ pristatymas galerijoje „Post“ taps ir X-ojo festivalio „Centras“ atskaitos tašku. Jurij Dobriakov apie savo kuruojamą parodą ypač išsamiai papasakojo spalio „Kaunas pilnas kultūros“ numeryje, tad nesikartosime, tik įspėjame, kad nevienalytė ekspozicija „Post“ užsibus iki iki spalio 31-osios. Be to, atkreipiame dėmesį ir į muzikinius „Centro“ renginius spalio 23-ąją, 29-ąją ir 30-ąją. Mes būsime visur.

Festivalio „Nepatogus kinas“ atidarymas, 18:00

Jau 9-asis tarptautinis žmogaus teisių kino festivalis šiemet į Kauną atvažiuoja ne tik su filmais, bet ir su jų kūrėjais. Kino centre „Romuva“ atidarymo vakarą žiūrėsime filmą „Kas lieka iš beprotybės“ apie Senegalo psichiatrinę ligoninę, o apie savo patirtį po seanso pasakos režisierius Joris Lachaise. VDU didžiojoje salėje tuo pat metu apie dokumentinėje juostoje „Vestuvės kelyje“ užfiksuotą netikrą santuoką, pridengusią pabėgėlių kelionę, kalbės juostos herojė Valeria Verdolini, prie komandos prisijungusi jau šiai beišvykstant. Daugiau apie nepatogius filmus ir pokalbius rašoma čia.

nepatogus kinas

KETVIRTADIENIS, spalio 22 d.

Projekto „Misija Sibiras“ pristatymas, 17:30

Kasmet į Sibirą tvarkyti lietuvių kapaviečių vyksta dešimtys jaunuolių. Šiemet iniciatyvai „Misija Sibiras“ sukanka 10 metų, ta proga apie jos svarbą Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje kalbės Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje bei “ idėjos autorius Vygaudas Ušackas, jį dar karštais prisiminimais iš šiųmetės ekspedicijos Tomske papildys Algirdas Kaušpėdas. Organizatoriai kviečia į pristatymą užsiregistruoti iš anksto paštu jauniems@jauniems.lt.

Fotografijos parodos „Šilainiams 30“ atidarymas, 18:00

Ne tik menininkė Evelina Šimkutė, pakviesta kuruoti Šilainių rajono 30-mečiui skirtą fotoparodą, bet ir visi šilainiškiai, čia augę ar tebegyvenantys, kviečiami pildyti ekspoziciją savo archyvu turiniu. Pamatyti, kaip iš pažiūros „defaultinis“ ir pilkas rajonas atrodo gyventojų akimis ir keitėsi per tris dešimtmečius, ypač įdomu. Paroda Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje veiks iki pat Naujųjų metų.

10425039_1902718616620615_1939780416426947139_n

Filmo „Swing Stories“ peržiūra, 17:30

Dainavos poliklinikoje veikiantis Jaunimo centras kviečia į pernai vokiečių režisieriaus Andreas Morell pristatytos juostos „Swing Stories“ peržiūrą. Filmas – tai pažintis su ano šimtmečio svingo dvasiai ištikimu Vokietijos jaunimu ir… į jo gretas kuo darniausiai įsiliejusiomis lietuvėmis „Elle G“.

Trio „Dirty Mountain“ koncertas, 19:00

Neseniai Aleksote prasivėrusi meno buveinė „Raudonas namas“ ketvirtadienį priims Lietuvos džiazo avangardisto Liudo Mockūno suburtą šiaurietišką trio „Dirty Mountain“. Į kalną kartu su L. Mockūnu lipa norvegas tūbininkas Lars Andreas Haug ir danas būgnininkas Peter Bruun. „Jei reikėtų perteikti savo muziką vaizdais, išvystumėte nuostabaus grožio Norvegijos kalną ir jo papėdėje stūksančią bjaurojančią peizažą benzino degalinę“, – po savaitę trukusio pradinio dialogo teigė L. Mockūnas ir L. A. Haug.

Liudas Mockunas

Maršrutas spalio 18 – 20 dienoms
PENKTADIENIS, 10 18 Istorijų festivalis. „Keturių konfesijų sankryža“ Ramybės parkas „TepTepMusic: Keturių konfesijų sankryža“ – tai interaktyvus dokumentinių audio...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms
PIRMADIENIS, 10 07 80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1 Jau 80 metų veikiantis...
Maršrutas spalio 18 – 20 dienoms
PENKTADIENIS, 10 18 Istorijų festivalis. „Keturių konfesijų sankryža“ Ramybės parkas „TepTepMusic: Keturių konfesijų sankryža“ – tai interaktyvus dokumentinių audio...
Maršrutas spalio 14 – 17 dienoms
PIRMADIENIS, 10 14 KAFe2019: „Feedback“, 9:00 – 17:00 LAS Kauno skyrius, Vilniaus g. 22 Ši Kauno architektūros festivalio paroda...
Maršrutas spalio 11 – 13 dienoms
PENKTADIENIS, 10 11 Konferencija Vaižgantui, 9:00 – 16:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Minint 150-ąsias Juozo Tumo-Vaižganto...
Maršrutas spalio 7 – 10 dienoms
PIRMADIENIS, 10 07 80-ojo Kauno kultūros centro sezono atidarymas Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1 Jau 80 metų veikiantis...
#kaunaspilnas
Žymėkite savo nuotraukas #kaunaspilnas ir dalinkitės Kaunu. Kiekvieną mėnesį viena iš pažymėtų nuotraukų yra išleidžiama nemokamo atviruko formatu.
Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia